Bytové domy

Výhody využití systémů suché výstavby pro stavbu a rekonstrukci bytových domů:

Nižší náklady

Ve srovnání s klasickými zděnými konstrukcemi jsou sádrokartonové konstrukce levnější, a přitom mají lepší vlastnosti (např. vzduchovou neprůzvučnost).

Nižší váha

Suchá výstavba snižuje nároky na nosnost vodorovných konstrukcí, což vede k dalším finančním úsporám.

Rychlost výstavby

Suchá výstavba je rychlá a efektivní, protože při ní odpadají technologické přestávky potřebné k vyschnutí vody. Je tedy nesrovnatelně kratší než výstavba tradičním mokrým procesem.

Flexibilita

Sádrokartonové konstrukce umožňují snadné a rychlé provádění změn dispozic interiérů. Tím je možno docílit snadnějšího řešení klientských změn, a to i v pozdější fázi výstavby projektu.

Zvětšení podlahové plochy

Při využití sádrokartonu ušetříte drahocenné centimetry na tloušťce příčky, a to při srovnatelných parametrech s pórobetonem. Tím zvětšíte podlahovou plochu prostor.

Vysoká únosnost příček

Sádrokartonové příčky unesou těžká břemena, jako např. radiátory, police, knihovny, kuchyňské skříňky apod. Konstrukční deska RigiStabil unese až 80 kg na jeden kotevní bod.

Neprůzvučnost

Sádrokartonové příčky dokážou zlepšit neprůzvučnost mnohem efektivněji než ty zděné. Při stejné tloušťce má sádrokartonová příčka Rigips až o 9 dB lepší vzduchovou neprůzvučnost než příčka pórobetonová.

Zdraví a ekologie

Sádra reguluje úroveň vzdušné vlhkosti a pomáhá udržovat příjemné klima. Díky jejím elektrostatickým vlastnostem se na povrchu stěn nedrží prach. A navíc – sádra je ekologický a recyklovatelný materiál.

Kvalita vzduchu

Stavební a konstrukční desky Activ´Air® dokážou v interiérech snížit koncentrace formaldehydu až o 70 %, a to po dobu minimálně 50 let.

Reference: