Nebaví vás dlouhé čekání na dodávky stavebního materiálu? Máme pro vás řešení!

Se sádrokartonovými a sádrovláknitými deskami je stavba i rekonstrukce jednodušší, rychlejší a na dodání materiálu nemusíte čekat měsíce. Nejčastěji se používají k budování nových příček v bytech nebo kancelářských prostorách, k opláštění stěn či ke konstrukci zavěšených podhledů. Systémy suché výstavby však lze využít i pro mezibytové příčky a bezpečnostní příčky, které musí vykazovat zvýšenou odolnost vůči poškození a násilnému vniknutí.

Práce se sádrokartonem je čistější, rychlejší a levnější než stavba zdi z cihel. Sádrokarton také dokáže dobře akusticky izolovat, ale přitom je stěna z něj užší než ta zděná a v interiéru vám tak zbyde více prostoru. Stěny ze sádrokartonu jsou navíc vždy rovné a hladké, což jindy také nemusí být pravidlem.

To ale nejsou jeho jediné výhody. Existují i další typy desek, které nabízejí různé vlastnosti. Můžete si vybrat z desek, které jsou protipožární, impregnované, vysokopevnostní či s lepšími akustickými vlastnostmi.

Nejjednodušším řešením je však zvolení univerzální vysokopevnostní desky HABITO, která má všechny výše zmíněné výhody a ještě umožňuje kotvit břemena běžným vrutem bez předvrtání a bez hmoždinek.

Na cihly už se čeká i tři měsíce. Stavební boom dál nabírá na rychlosti.

 

Pomocí desek HABITO byly postaveny nové dělící příčky.

byt Neratovice – průběh rekonstrukce

 

Kotvení horních kuchyňských skříněk do těchto příček je s HABITEM paradoxně daleko jednodušší než v případě zděných - stačí jen přišroubovat vruty do dřeva. (2 vruty unesou skříňku těžkou až 68 kg.)

byt Neratovice – dokončení

 

V prostoru kuchyňky umožňují desky Habito snadné kotvení poliček popř. v budoucnosti třeba i horních kuchyňských skříněk.

byt Jahodnice

 

Příčky jsou vystavěny z vysokopevnostních desek HABITO, které umožnily snadné kotvení rámu postele do příčky.

byt Jahodnice