Muž ve sprše Muž ve sprše

Vyhrajte materiál na
rekonstrukci domu či bytu

Nezáleží na tom, v jakém rozsahu rekonstrukci plánujete, zda budete vylepšovat celý byt v panelovém domě nebo jen jeden pokoj v rodinném domku. Zapojit se může každý!

Výherce vyberou zástupci poroty dodavatele i laické veřejnosti tři projekty, na jejichž realizaci dodá společnost RIGIPS unikátní vysokopevnostní desky Habito® H s příslušenstvím. Součástí výhry jsou rovněž konzultace projektového manažera.

Přestavba půdy pro bydlení

Petr Jahelka, Ondřejov

Pro tento projekt už hlasovalo 7 lidí

Když jsme dům se ženou před 18 lety koupili, byl v neobyvatelném stavu. Hypotéky ještě skoro nedosažitelné, a jako mladý pár bez velkých prostředků, jsme hlavně svépomocí zrekonstruovali a zobytnili přízemí. Pak děti, auto, sociální jistoty…zkrátka jiné starosti. 80 let stará střecha se vždy nějak zazáplatovala (původních tašek nemaje a žádné nové nepasovaly), utíkající teplo půdou a střechou byla daň za bydlení ve svém.
Letos jsme konečně dospěli k rozhodnutí vyměnit střešní krytinu a s tím spojit zateplení a zobytnění podkroví. Prostor jsme se rozhodli řešit velkoryse, nechat ho co nejvíce otevřený a pustit do něho co nejvíce světla novými okny ve štítu, čtyřmi vikýři a střešními okny. 2/3 prostoru zůstanou otevřené v celé 5,5 m výšce od podlahy až do hřebene. V 1/3 chceme realizovat otevřené patro do většího prostoru a pod ním jeden pokoj a koupelnu. Suché výstavby je spočítáno na stovky metrů čtverečných a použít se budou muset snad všechny typy sádrokartonu – podlahy, koupelna, mezi krokve, stropy a příčky….
Stále je tedy obrovský kus práce před námi, ale všichni už se těšíme na výsledek.