Muž ve sprše Muž ve sprše

Vyhrajte materiál na
rekonstrukci domu či bytu

Nezáleží na tom, v jakém rozsahu rekonstrukci plánujete, zda budete vylepšovat celý byt v panelovém domě nebo jen jeden pokoj v rodinném domku. Zapojit se může každý!

Výherce vyberou zástupci poroty dodavatele i laické veřejnosti tři projekty, na jejichž realizaci dodá společnost RIGIPS unikátní vysokopevnostní desky Habito® H s příslušenstvím. Součástí výhry jsou rovněž konzultace projektového manažera.

Vila Krucemburk

David Ptáček, Radka Kršková, Krucemburk

Pro tento projekt už hlasovalo 1132 lidí

Objekt z roku 1883, vystavěn za účelem textilní výroby módního zboží, realizoval pro svou rozvíjející se firmu židovský továrník Leopold Schnek. Ten si však objekt ani výrobu své firmy dlouho neužil, po několika letech po dostavbě zemřel a provoz byla nucena převzít jeho manželka. Z objektu se po dalších letech, po vyklizení výroby, stal jednoduchou vestavbou objekt pro bydlení, kterým byl až téměř do dnešní doby.

Díky několika pozitivním souvislostem a náhodám se nám podařilo objekt zachránit před demolicí odkoupením s cílem tento unikát obnovit, znovu-využít a zachovat pro příští generace. Bývalá textilní továrna, s velmi zvláštním „vilovitým“ charakterem, je specificky zasazena po spádnici do svažitého terénu. Její technický stav je po desítkách let necitlivých zásahů a téměř nulové údržbě, bohužel, velmi špatný.

Za náš vnitřní cíl si klademe koncepční obnovu života objektu a přilehlého dvora, se zachováním jeho původní atmosféry a charakteru. Citlivá, účelná a osobitá adaptace prostor pro potřeby bydlení a práce v rámci 21. století. Využití tradičního stavitelství a řemesla v návaznosti na soudobé stavební metody, materiály či postupy. Průnik, kontrast, souznění prostor a materiálů z různých historických etap, ve sdělení čistém, jednoduchém a zřetelném.