Saint-Gobain

 

??????????????

 

moderni_interier

Saint-Gobain působí na světových trzích již od roku 1665 a je jednou z nejstarších firem na světě. V roce 2015 skupina oslavila 350 let své existence. Patří k top 100 průmyslových podniků světa a je dnes díky svým zkušenostem a schopnosti neustále inovovat světovým lídrem na trzích udržitelného bydlení a v oblasti stavebnictví.

V mnoha oblastech, ve kterých na světovém trhu působí, je Saint-Gobain jedničkou na trhu. Je největším evropským prodejcem stavebních materiálů, osmdesát hlavních měst světa a více než sto velkých světových metropolí využívá potrubní vedení, vyrobená Saint-Gobain. Každé druhé auto, které jezdí na evropských silnicích, má skla vyrobená Saint-Gobain a například každá druhá střecha v Evropě a jedna pětina domů v USA využívá izolace vyrobené skupinou Saint-Gobain.

V  České republice působí Skupina Saint-Gobain od roku 1992. 
Aktuálně do ní patří 4 společnosti, které spravují 14 výrobních závodů. Na českém trhu vlastní 9 obchodních značek a zaměstnává téměř 4 000 pracovníků.

Saint-Gobain působí v 67 zemích světa a zaměstnává více než 170 000 lidí. Obrat skupiny ročně přesahuje 40 miliard eur.

Saint-Gobain navrhuje, vyrábí a distribuuje vysoce výkonné stavební materiály, které poskytují inovativní řešení energetické efektivity a ochrany životního prostředí. Díky svým materiálům nabízí komplexní řešení pro kvalitní, úsporné a udržitelné bydlení lidí na celém světě. Dále vyrábí skla pro stavebnictví i automobilový průmysl, inteligentní zateplovací systémy, systémy zásobování vodou a solární řešení.

Více na www.saint-gobain.cz