Climafit

Chlazení a topení
v podhledu

Tepelná pohoda v domácnosti je jedním z nejdůležitějších témat při zařizování nového domova. Potřebujeme tedy občas zatopit, ale s měnícím se klimatem i chladit. Rigips se svými partnery přináší na trh řešení potřeby topení a chlazení v jednom systému a to ve stropním a zcela skrytému, který nabízí mnoho výhod a úsporný provoz.

Základní principy

Climafit chlazení stropem

CHLAZENÍ STROPEM

V celé ploše podhledu jsou umístěny chladicí panely, kterými proudí voda o teplotě min. 16 °C. Stropní konstrukce (SDK podhled, nebo omítka) rovnoměrně ochlazuje konstrukci budov a vytváří tak příjemné prostředí. Chladem naakumulovaná budova odolává teplotním náporům a nedochází k teplotním výkyvům uvnitř.

Climafit topení stropem

TOPENÍ STROPEM

Systém aktivní stropní konstrukce lze taky využít k vytápění. Zvyšující se nároky na kvalitu konstrukcí umožňují snižovat tepelnou ztrátu domu. Díky velké aktivní ploše stropu dosahujeme velkých výkonů vytápění. Sálavé teplo z celé plochy stropu ohřívá okolní konstrukce a vytváří teplotně stabilní a komfortní prostředí.

Produkty Climafit
DESKA CLIMAFIT BASE

Deska Rigips Climafit je obohacená o grafit a tím disponuje nejvyšší tepelnou vodivostí na trhu suché výstavby. Díky grafitu deska výborně rozvádí teplo v celé své ploše a tím zlepšuje sálání při použití menší plochy topného/chladicího tělesa nebo samozřejmě vyšší topný a chladicí výkon celého stropu. Tím je samozřejmě snížena i roční spotřeba energie.

Deska Climafit

Base

Zjistit více

Věděli jste že...

Systém stropního chlazení šetří oproti běžným chladicím systémům až 50% energie. Je energeticky úsporný díky vyšším provozním teplotám, a to při dosažení stejného tepelného komfortu.

Popularita chlazení a topení stropem meziročně stoupá o cca 10%.

PERFOROVANÉ DESKY RIGITONE CLIMAFIT

Sádrokartonové perforované desky Climafit pro řešení prostorové akustiky a topení nebo chlazení v místnosti. Desky jsou opatřeny z vrchní strany vliesem bílé nebo černé barvy a jsou vyrobeny dle ČSN EN 14 190.

Rigitone R 8/18 Q

Climafit

Zjistit více

Rigitone R 12/25 Q

Climafit

Zjistit více

Rigitone R 6/18

Climafit

Zjistit více

Rigitone R 8/18

Climafit

Zjistit více

Rigitone R 8-15-20

Super Climafit

Zjistit více

Topení, chlazení a prostorová akustika v jednom řešení

Prostorová akustika, stejně jako tepelná pohoda, velmi významně ovlivní výsledný pocit z interiéru a jeho fungování. Všechny tyto parametry nejsou pro systémy Rigips Prothermo překážkou. Desky Climafit, i topné/chladicí panely našich partnerů je možné navrhnout tak, že prostorovou akustiku vyřeší v čistém designu. Desky Climafit i panely mohou být vyrobeny v plné, ale i perforované variantě a umožňují tak prostup zvukových vln do dutiny podhledu. V dutině podhledu je následně nepříjemný hluk utlumen.

V oblasti topení a chlazení vám spolu s našimi partnery nabízíme řešení, které umí topit, chladit, šetřit a dobře vypadat.
Systém Rigips Prothermo v sobě kombinuje desky Climafit obohacené grafitem a systém topení/chlazení našich partnerů, který je nejčastěji napojen na tepelné čerpadlo, což je dnes jeden z nejúspornějších zdrojů tepla, ale i chladu, když je to potřeba.

Díky této kombinaci má systém řadu výhod oproti běžným řešením topení a chlazení:

Je úsporný

Nevytváří proudění vzduchu

Je bezprašný

Téměř bezúdržbový

Kompletně skrytý

Objevte systémy našich partnerů

Jak postupovat s návrhem a montáží?


S návrhem a montáží vám rádi poradíme a jelikož ani v této oblasti nejsme žádným nováčkem a toto řešení nabízíme již 10 let, můžete se na naše rady spolehnout.

Jsem projektant

Pro pomoc s návrhem sádrokartonářské konstrukce kontaktujte projektového manažera Rigips (viz. kontakty níže). Projektový manažer Rigips Vám pomůže v průběhu celého návrhu a zajistí Vám 100% spolehlivost řešení.
Pro pomoc s návrhem topných/chladicích výkonů a celkového rozmístění topných/chladicích panelů kontaktujte projektového manažera našich partnerů (literatura ke stažení). Projektový manažer vám dodá přesné výkresy rozložení panelů i návrh výkonu a kompletního TZB

Jsem sádrokartonář

Pro technickou pomoc s montáží kontaktujte projektového manažera Rigips (viz. kontakty níže). Projektový manažer Rigips Vám pomůže se všemi technickými problémy i přímo u Vás na stavbě.

Jsem montér

technického zařízení – topení/chlazení

Pro pomoc s montáží a všech jejích specifik kontaktujte projektového manažera našich partnerů (kontakty viz. literatura ke stažení). Projektový manažer Vám pomůže se všemi technickými specifiky systému a vysvětlí, jak celou stavbu správně provést.