Odhlučnění stěn a stropů

Zvolte řešení s Modrou akustickou deskou. Sádrokartonem, kterým vás ochrání před nadměrným hlukem.

Už dlouho jste se nevyspali, zato víte, na co se v televizi dívá soused, psa odvedle poznáte podle štěkotu a auta projíždějící pod okny můžete počítat místo oveček?

Jak odhlučnit místnost

Nadměrný hluk trápí více než polovinu lidí v ČR. Kromě únavy z nevyspání může hluk způsobit horší paměť, ztrátu pozornosti, deprese nebo rozvoj různých civilizačních chorob. Odhlučnění stěny, stropu, podlahy nebo rovnou celého bytu přitom není složité. Účinným štítem proti nepříjemné směsici hlasitých zvuků je zvuková izolace.

Vyzkoušejte Modrou akustickou desku Rigips. Díky vhodně zvolené skladbě brání hluku lépe než klasická stěna z cihel. Vybírat můžete ze dvou variant – s impregnací a bez.

Modrá akustická protipožární deska MA (DF) Activ‘Air®

Modrá akustická protipožární deska MA (DF) Activ‘Air®

Zjistit více
Modrá akustická protipožární deska MA (DF) Activ‘Air®

Modrá akustická protipožární impregnovaná deska MAI (DFH2) Activ‘Air®

Zjistit více

Podívejte se, jak velký rozdíl může udělat akustická předstěna

Kudy k vám hluk proniká a jak ho řešit?

Skrze strop

Zejména v panelových bytech bývá slyšet nejen dupání, ale i nahlas puštěná televize ve večerních hodinách. Pokud k vám hluk proniká stropem, představují řešení tzv. akustické podhledy.

Příčkami

Chcete si nerušeně číst i v případě, že vaše dítě hraje ve vedlejším pokoji na buben? Zvolte akustické příčky. Díky neprůzvučnosti až 78 dB vám zajistí komfortní bydlení.

Od sousedů nebo zvenku

Předsazená stěna je konstrukce, která se montuje jen z jedné strany ke stávající stěně. Dobře si poradí právě s hlukem, který nepochází z vašeho bytu, ale třeba od sousedů či z ulice.

 

Proč zvolit modrou akustickou?

Spolehlivě tlumí hluk ze sousedních místností i z ulice.
Je univerzální. Lze ji použít na vnitřní příčky, předstěny i podhledy.
Impregnovaná varianta akustické desky je vhodná i do vlhkého prostředí, a tak není problém ani s odhlučněním koupelny.
Obsahuje technologii Activ’Air®, která trvale odstraňuje až 70 % formaldehydu ve vnitřním ovzduší po dobu minimálně 50 let.

Užijte si doma ticho i čistý vzduch

Až 85 % času trávíme v interiérech, kde vdechujeme řadu škodlivých látek. Mezi ně patří i formaldehyd, který na nás číhá v kobercích, lepidlech nebo v dřevotřískovém nábytku. Intenzivní větrání pomůže jen na chvíli. Dlouhodobé řešení představuje technologie Activ´Air® pro rozklad emisí formaldehydu. Právě tuto technologii obsahují Modré akustické sádrokartonové desky Activ´Air®. Díky nim si doma užijete nejen ticho a klid, ale také čistý a zdravý vzduch.

Jak Activ'Air® funguje

Odhlučnění bytu, to je Modrá akustická deska Rigips

Rastr

Máte nový byt a ruší vás hluk z okolních bytů?

Konstrukce s Modrou akustickou deskou jsou lehké a úzké jen několik centimetrů, takže se nemusíte bát zmenšení obytného prostoru. I přes svou tloušťku si s hlukem poradí skvěle. Například předstěna s Modrou akustickou deskou zlepší vzduchovou neprůzvučnost až o 25 dB. To znamená, že už vás nebude obtěžovat hlasitý rozhovor ani televize, kterou slýcháte přes zeď od sousedů.

Rastr

Stavíte dům a chcete dělat od začátku vše dobře?

Zvolte správný materiál již na začátku a vyhněte se pozdějším stavebním úpravám. Využijte Modré akustické desky pro příčky a podhledy. Pokud použijete všechny systémové komponenty (mezi ně patří sádrokartonové desky, profily nebo spárovací tmely Max či Rifino Top) a dobře je aplikujete, získáte ideální akustickou izolaci ve všech místnostech domu.

Montáž Modrých akustických desek
Projděte si naše návody

Suchou podlahu zvládnete sami

Jak na akustické podhledy

Suchou podlahu zvládnete sami

Jak na akustické předstěny

Suchou podlahu zvládnete sami

Montáž přímo montovaného podhledu

Montáž zavěšeného roštu zvládnete sami

Montáž zavěšeného podhledu na křížovém roštu

Naučte se to od profíků na praktických kurzech montáže ve Škole suché výstavby Rigips:

Suchou podlahu zvládnete sami