fbpx
icona Menu
Interiér dřevostavby

Dřevostavby

Dostupné bydlení na celý život

Že dřevěný dům patří spíš do podhorské vesnice nebo na skandinávské předměstí? To už dávno neplatí. V posledních letech tvoří dřevostavby v Česku kolem 15 % všech dokončených rodinných domů a zájem o ně neustále roste.

Proč dát přednost dřevostavbě

  • Dřevostavbu postavíte rychleji než klasický zděný dům.
  • Udrží dobré klima v interiérech a šetří finance za vytápění.
  • Výrazně sníží náklady za materiál i pracovní sílu.
  • Je ideálním řešením v době, kdy je pořízení vlastního bydlení čím dál složitější.

Rychlost výstavby: Ve svém už za pár měsíců

U dřevostaveb odpadají některé technologické procesy jako vysychání, dotvarování a vymrzání, které brzdí výstavbu v řádu několika měsíců. Výhodou je také to, že stavět můžete začít bez ohledu na roční období a hrubá stavba domu je dokonce otázkou několika málo dnů. Konstrukce dřevostavby je podle údajů ČSÚ hotová v průměru o 1,5 roku dříve než konstrukce zděného domu.

Rekonstrukce v řádu hodin

Rodina se rozrostla a vy chcete dům rozšířit nebo upravit jeho dispozice? Technologie dřevostaveb je vhodná i pro nástavby na stávající konstrukci, a to i v případě zděných domů. Největším pozitivem je opět rychlost. Příčky v bytě můžete včetně výmalby zbudovat v řádu několika málo dní. Chcete zjistit více o materiálech používaných pro konstrukci dřevostaveb? Vše potřebné najdete na stránkách RigiStabil a Rigidur.

Přečtěte si článek o mýtech o dřevostavbách zde

Životnost dřevostavby a technologie

Nejčastější technologií dřevostaveb u nás je použití dřevěné rámové skeletové konstrukce vyplněné tepelnou a akustickou izolací a opláštěné konstrukčními sádrokartonovými nebo sádrovláknitými deskami. "Moderní konstrukční desky, mezi které patří i sádrokartonová deska RigiStabil, jsou materiálem, který lze v dřevostavbách všestranně použít. Svými vlastnostmi se vyrovnají zděným příčkám," vysvětluje Zdeněk Černošek, produktový manažer společnosti Rigips.

Více o typech dřevostaveb si můžete přečíst v našem článku.

Svou kvalitou desky nijak nezaostávají za klasickým zdivem. Životnost dřevostavby se proto podobá životnosti klasické "mokré" stavby. Vydrží 100 i více let, a jde tedy o bydlení na celý život.

Díky rychlosti výstavby je možné nastěhovat se do několika měsíců od zahájení stavby. Ušetříte tak na nájemném v původním bytě či domě.

Dřevostavby rychleji reagují na změny počasí a aktuální potřeby uživatelů. Někdy ji vytopíte i 10 krát rychleji než klasický dům.

Jak vzniká dřevostavba? Podívejte se, jak jsme stavěli naši školu

Chcete o řešeních pro dřevostavby vedět více?

Máte dotaz? Neváhejte se nám ozvat, rádi poradíme.