Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

Co to je Activ’Air®? Mohu na sádrokartonové desky s touto technologií použít jakékoliv nátěry?

Musíme se přiznat, že právě na tuto technologii jsme v Rigipsu velice hrdí. Activ’Air® technologie slouží k trvalému zkvalitnění ovzduší u vás doma nebo v kanceláři. Tato technologie neutralizuje formaldehyd, respektive rozkládá jeho emise. Výsledkem je čistý a zdravý vzduch v interiéru.

Pro optimální účinnost je vhodné použít 1m2 desky Activ´Air® na 1m3 vzduchu v místnosti. Activ’Air® neztrácí účinnost ani po úpravě povrchu malováním běžnými prodyšnými barvami. Tuto technologii obsahují také Modré akustické desky Rigips a Modré protipožární desky MA. Můžete si tak vybrat desku s takovou kombinací vlastností, které právě potřebujete.

Tato patentovaná technologie společnosti Rigips dokáže snížit během několika dní koncentraci formaldehydu v místnosti o více jak 70 % a to po dobu delší než 50 let.

Dle laboratorních zkoušek dochází ke snížení formaldehydu při aplikování sádrokartonové desky v doporučeném poměru 1 m² na 1 m³ vzduchu.

Formaldehyd je bezbarvý plyn s pronikavým zápachem, který je obsažen např.: v nátěrech, nábytku, kobercích, lepidlech, osvěžovačích vzduchu, cigaretovém kouři, atd. Ve vyšších koncentracích může být zdraví škodlivý a způsobovat bolesti hlavy, podráždění očí, zhoršení alergií atd.)

Finální povrchová úprava desek: Většina akrylátových disperzních nátěrů, které standardně doporučujeme na úpravu SDK desek, je vhodná, nicméně ne všechny. Při výběru interiérové malby by se v tomto případě měli volit výrobky, které jsou vysoce paropropustné. Doporučujeme  ekvivalentní difuzní tloušťky sd do hodnoty 0,1 m. Tuto vlastnost lze jednoduše ověřit na obalu výrobku, případně v jeho technickém listu.