fbpx

Nejčastější dotazy – Certifikace Dřevostaveb

Jsme tři živnostníci, můžeme se objednat dohromady?
Pokud se objednáte dohromady, budete i společně uvedeni na jednom certifikátu pod IČ té společnosti, jejíž údaje jste uvedli v objednávce. Pokud realizujete stavby každý pod svým IČ, pak je potřeba se přihlásit jednotlivě, tj. vyplnit samostatné objednávky.

Jakou formou probíhá certifikační test?
Test se provádí v elektronické podobě (na chytrém telefonu, tabletu či notebooku). Obsahuje 20 otázek převážné z technologického postupu, pravidel montáže a systému. Za úspěšné absolvování je považováno dosažení minimálně 85% správných odpovědí. Výsledek testu se dozvíte ihned. V případě, že nedosáhne požadované hranice, test opakujete.

Jakou délku platnosti má Certifikát?
Platnost Certifikátu je 3 roky ode dne konání Certifikačního školení.

Za jak dlouho po školení dostaneme Certifikát?
Certifikát posíláme Českou poštou obvykle do týdne po termínu školení. O přesném termínu předání Certifikátu České poště Vás informujeme mailem. Pokud Vám Certifikát nedorazí do schránky do 7 dnů od obdržení tohoto mailu, ozvěte se nám na skolasuchevystavby@saint-gobain.com. Do 7 dnů od prvního odeslání Vám Certifikát odešleme znovu a zdarma. Po tomto termínu se opětovné odeslání Certifikátu řídí pravidly pro vystavení duplikátu a je zpoplatněno částkou 200,-Kč.

V minulosti jsme byli certifikováni. Platnost našeho Certifikátu už uplynula, jak máme postupovat?
V případě zájmu o prodloužení platnosti Certifikátu na další 3 roky je potřeba znovu absolvovat Certifikační školení – tj. vybrat si termín zde, zúčastnit se a složit závěrečný test.

Můžu zaplatit kurzovné v hotovosti?
Úhrada tohoto kurzu probíhá pouze bankovním převodem před termínem konání. Sledujte termíny splatnosti na výzvě k platbě, které obdržíte mailem po odeslání objednávky. Platba na místě v hotovosti bohužel není možná.

Jak mám postupovat, když se nemůžu na objednané školení dostavit?
O této skutečnosti nás informujte co nejdříve písemně na skolasuchevystavby@saint-gobain.com. Pokud tak učiníte nejpozději 5 pracovních dnů před termínem, nabízíme přesun Vaší objednávky na jiný termín daného kurzu nebo vrácení kurzovného v plné výši. Při zrušení účasti 5-3 pracovní dny před konáním kurzu vracíme  50 % z kurzovného. Při odhlášení méně než 3 pracovní dny před konáním kurzu nevzniká nárok na vrácení kurzovného.

Jak zažádat o vrácení kurzovného?
Žádost o vrácení kurzovného musí být zaslána písemně na mail skolasuchevystavby@saint-gobain.com a musí obsahovat název a termín kurzu a číslo účtu, na který má být kurzovné vráceno.

Může být na Certifikátu uvedeno jméno majitele firmy namísto proškoleného zaměstnance?
Nemůže, pokud majitel firmy nebyl proškolen a nesložil certifikační test. Na Certifikát uvádíme pouze ty osoby, které certifikační školení absolvovaly a úspěšně prošly testem.

Kde zjistím, jestli je můj certifikát ještě platný?
Platnost je uvedena na Certifikátu. Jestli ho nemáte po ruce, můžete si platnost ověřit zde. Pokud se v této databázi realizačních firem nenajdete, tak platnost Vašeho certifikátu již skončila. Pokud jste přesvědčeni, že certifikát platný je, a na našich stránkách se nenajdete, napište nám na skolasuchevystavby@saint-gobain.com. Prověříme to.

 

 

 

 

Naše zkušenosti poslouží i vám

Pomohli jsme zrealizovat mnoho staveb od rodinných domů a rekonstrukcí bytů až po nemocnice a obrovská obchodní centra. Žádná zakázka pro nás není příliš malá ani velká. Podívejte se na některé z nich a přesvědčte se sami.