fbpx

BIM řešení

„Building information modeling“ neboli BIM zvládne mnohem víc než jen 3D obrázek či projekt budovy. Jedná se o metodiku vytváření projektu budovy.

Projektování metodikou BIM s sebou přináší nezměrné výhody v minimalizaci rizik „kolizí“ konstrukcí a TZB ve výškových úrovních. Znamená také snazší projektové řízení a logistiku na stavbě, a tím snižuje náklady na výstavbu.

Informační model může být nadále užíván po celou životnost stavby pro správu budovy. Aby byl model využitelný ke všem výše zmíněným účelům, je nutné, aby byl naplněn informacemi o konstrukcích a dalších použitých prvcích. Rigips nabízí snadný a rychlý přístup ke svým konstrukcím.

Rigips je součástí komplexní služby DEKSOFT pro projektanty a specialisty. Ve stavební knihovně DEK naleznete kompletní sortiment konstrukcí Rigips.

Plug-IN pro ArchiCad, Revit a Allplan naleznete zdarma ke stažení na:

www.deksoft.eu  nebo si přímo zde můžete stáhnout instalátor Plug-In: Instalátor BIM plugin

SEMA je specializovaný software pracující s metodikou BIM určený zejména pro projektování dřevostavebních konstrukcí.

V dřevostavbách nacházejí široké uplatnění konstrukce Rigips. Stáhněte si připravená konstrukční data pro rychlé projektování zde nebo se podívejte do SEMA data store, kde jsou uživatelům software SEMA ke stažení přímo.

Více informací o programu SEMA na www.semacz.cz

Technická podpora SEMA: www.semacz.cz/kontakt

 

Logo

Rigips dále ve spolupráci s BIM project s.r.o. nabízí možnost rozšířit ArchiCAD a Revit o pluginy, které Vám poskytnou možnost odesílat a čerpat data rovnou pro akustické posudky místností.

Jde o řešení optimální doby dozvuku v místnosti (podle normy ČSN 73 0527), kde na základě instalovaného pluginu máte možnost “natáhnout” údaje o místnosti, kterou potřebujete akusticky vyřešit a rovnou odeslat k vyhotovení posudku.

Instalátory pro Windows:

Plug-IN instalátor pro ArchiCad 

Plug-IN instalátor pro Revit