Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

Vzduchová neprůzvučnost

Mimořádně důležitým kritériem pohody bydlení je klid, tedy skvěle provedené odhlučnění místnosti. Teprve v klidu si lidé mohou řádně odpočinout nebo soustředěně pracovat. Naopak trvalý hluk, který je způsoben nesprávným odhlučněním stěn, stropů a podlah, může způsobit i závažné zdravotní problémy.

V tom lepším případě se hluk považuje pouze za rušivý element. Vysoké nároky na protihlukovou ochranu je proto třeba začlenit do projektu a zajistit, aby tyto nároky na odhlučnění místnosti byly v praxi spolehlivě splněny.

Při správném projektování je možné dosáhnout obojího. V prostorách budovy se může hluk z vedlejších místností natolik utlumit, že ho obyvatelé neuslyší vůbec. Lidé tak vedle sebe budou moci žít i pracovat v akustické pohodě. Právě vlastnost konstrukcí se označuje jako vzduchová neprůzvučnost a její výše určuje akustický komfort.

Důležité jsou spolehlivé a výkonné konstrukce, se kterými lze bezpečně dosáhnout stanovených cílů na odhlučnění místnosti – právě takové najdete v naší nabídce.

Požadavky na protihlukovou ochranu ve stavbách

Nevíte si rady, které řešení vybrat? Napište nám nebo zavolejte, rádi vám poradíme a řekneme více o správném řešení odhlučnění.