Praxe z dílny
Tipy a triky pro práci se sádrokartonem
Podívejte se na sérii videí, díky kterým budete mít sádrokarton v malíku.
technická podpora Po—Pá: 7:30—17:00
Pro splnění nejvyšších nároků na tmelený povrch je nutné provést jeho celoplošné přetmelení. V tomto videu vám ukážeme, jak snadno a efektivně tmelit v kvalitě Q4 za použití válečku.
V tomto videu vám ukážeme, jak snadno a efektivně tmelit sádrokarton v kvalitě Q3 za použití válečku. Podrobně vás provedeme procesem, abyste dosáhli hladkého a bezchybného povrchu jako náš Miloš.
V tomto videu vám ukážeme, jak profesionálně a snadno tmelit v kvalitě Q2 pomocí válečku. Připravte se na precizní práci a bezchybný výsledek. Sledujte jak na základní tmelení krok za krokem a dosáhněte dokonalého výsledku ve svých projektech!
Tipy a triky pro práci se sádrokartonem
Podívejte se na sérii videí, díky kterým budete mít sádrokarton v malíku.
Jak docílit dokonale rovného, čistého a ostrého napojení podhledu na šikminu v podkroví? Takového, které ani v budoucnu nevypráská a půjde snadno vymalovat? O své tipy se s vámi podělí Broňa s Lubošem v dalším díle Praxe z dílny.
Jednou z variant kovové konstrukce podhledu a šikminy v podkroví je montáž na krokvové závěsy – tzv. téčko a zaoblený. Čím se tyto dva závěsy od sebe liší z pohledu montáže? To nám prozradí Luboš v tomto díle.
U příčky musíme desku k profilu kotvit po max. 25 cm a u šikminy a podhledu pak po max. 17 cm. Začátečníkům Luboš v tomto díle prozradí své vychytávky, jak tyto míry dostat do oka.
Velkou, neboť výrazně zjednoduší a urychlí práci při opláštění příčky. Jak přesně? To nám prozradí Luboš s Broňou v tomto díle Praxe z dílny.
V tomto díle praxe z dílny se Luboš podělí o své dva tipy, jak se strefit napoprvé do profilu, i když na něj nevidí. A prozradí i, proč sádrokartonář nemá rád lihové fixy.
To je tématem tohoto dílu Praxe z dílny. A navíc Luboš prozradí i své tipy, jak snadno najít profil v příčce, což se v určitých situacích může ukázat jako nezbytné. Profíci tento fígl určitě znají a začátečníci budou možná překvapeni, jak jednoduché to je!
Stavěcí třmeny (někdy označované jako akustické závěsy) jsou jednou z variant kotvení konstrukce z CD profilů do nosných konstrukcí u SDK podhledů, šikmin a předsazených stěn. Co je lepší, přesahy závěsů přes profil ohnout, nebo odstřihnout?
Kdy hranu sádrokartonové desky ponechat a kdy je naopak lepší ji odříznout? Poradíme v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Jak docílit dokonale rovného, čistého a ostrého napojení podhledu na šikminu v podkroví? Takového, které ani v budoucnu nevypráská a půjde snadno vymalovat? O své tipy se s vámi podělí Broňa s Lubošem v dalším díle Praxe z dílny.
Jak a čím prodloužit profily, když nám koupená délka nestačí? Poradíme, jak na to v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Jak a čím krátit ocelové profily pro sádrokartonové konstrukce? Poradíme, jak na to v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Díra v sádrokartonu? Jak ji funkčně opravit? Poradíme, jak na to v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Jak na otvory v sádrokartonové příčce pro elektroinstalační krabice? Poradíme, jak na to v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Jak připravit podkonstrukci sádrokartonové příčky pro vodo nebo elektro instalaci, tak aby se neoslabila pevnost celé příčky? Poradíme, jak na to v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Vysokopevnostní deska Habito® H je královnou mezi sádrokartony a proto vyžaduje speciální zacházení. Jak na její montáž? A jaké šrouby jsou pro Habito® H vhodné? 🏠 Poradíme, jak na to v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Jak opláštit dveřní otvor, tak aby nevznikaly praskliny? Jak udělat tzv. hokejku? Poradíme v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Spáry sádrokartonových konstrukcí tmelíme sádrovými tmely. Buď pastovými, ty jsou namíchané přímo ke spotřebě nebo práškovými, které se musí smíchat s vodou. A jak namíchat práškový tmel, aby měl správnou konzistenci? Poradíme v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Jak správně napojit sádrokartonovou konstrukci, tak aby spoj nepraskal? Poradíme v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Jak se vyhnout prasklinám v koutech? Jak nejlépe ošetřit rohy proti poškození? Poradíme v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Po obvodu sádrokartonových konstrukcí je třeba při opláštění ponechat pěti až desetimilimetrovou spáru. Jak toho jednoduše docílit? Poradíme v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Vysokopevnostní deska Habito® H je královnou mezi sádrokartony a proto vyžaduje speciální zacházení. Poradíme, jak na to v dalším díle Praxe z dílny s Broňou a Lubošem.
Tmelení sádrokartonu od A do Z. Podrobný návod pro začátečníky, ale na své si určitě přijdou i zkušenější sádrokartonáři. Video je plné tipů a fíglů pro usnadnění práce nehledě na to, zda vás čeká tmelení sádrokartonové příčky, podhledu či šikminy nebo tmelíte poprvé či po stopadesáté.
Jste architekt, projektant nebo jiný profesionál z oboru stavebnictví? Hledáte vhodné konstrukce? V novém Profikalkulátoru snadno naleznete konstrukce, které potřebujete a to včetně výpočtu spotřeby materiálu. Je vhodný pro každého, kdo se chystá stavět pomocí suché výstavby.
Pro řešení akustického komfortu vaší stavby je tu nová verze Akustické aplikace Rigips. Je vhodná pro každého, kdo řeší optimalizaci doby dozvuku v místnosti.
Pověste zdění na hřebík. Vysokopevnostní sádrokarton Habito® H s sebou přináší řadu výhod. Unese až 34 kg na jeden kotevní bod a to běžným vrutem bez hmoždinek. Využití najde nejen na interiérové příčky, ale i podhledy a předstěny a zajistí vám akustický komfort v interiéru. Deska je zároveň impregnovaná a protipožární.
V našem videonávodu se dozvíte jak na správné ošetření koutů, rohů a napojení sádrokartonových konstrukcí, které pásky a tmely k tomu nejlépe použít.
Po dokončení sádrokartonové konstrukce je potřeba jí vytmelit. Jak a čím vám ukáže video, kde se během necelé čtvrt hodiny dozvíte o jednotlivých typech tmelů a kvalitách tmelení.
Jak na správné připevnění obrazů, zrcadel či kuchyňských skříněk, které kotvy a jaké připevňovací materiály použít - to vše se dozvíte ve videonávodu, stejně jako způsob výpočtu nosnosti vaší sádrokartonové příčky.
Praktický návod jak správně zacelit díry v sádrokartonových příčkách nebo podhledech, které materiály a jaký pracovní postup zvolit při úpravě.
Všechno, co jste chtěli vědět o práci s profily Rigips: řezání, krácení, nastavování a vrtání otvorů pro vedení elektroinstalace.
Návod na správné vedení elektroinstalací v sádrokartonových příčkách a podhledech. Jak správně vést elektroinstalace v sádrokartonových příčkách.
Návod na tmelení sádrovým tmelem Rifino Top, díky kterému získáte povrch v té nejvyšší kvalitě. Ve videu najdete také srovnání se stávajícím způsobem tmelení.
Ty nejlepší momenty z 13. ročníku Rigips Trophy 2024. V tomto videu vám přinášíme ohlédnutí za galavečerem, který se konal v pražském Paspově sále. Podívejte se na nejzajímavější okamžiky, rozhovory se zástupci společnosti, absolutním vítězem a další záběry, které zachycují atmosféru tohoto večera. Večerem nás provedl charismatický Ondřej Havelka za hudebního doprovodu jeho Melody Makers, což celému galavečeru dodalo nezapomenutelný šarm.
Desky Gyptone jsou snadno udržovatelné a nabízejí jednoduchý proces čištění a natírání. V našem videu vám ukážeme nejen správné postupy pro čištění perforovaných desek, ale také jak je možné je renovovat a změnit jejich vzhled pomocí barevného nátěru. Tato možnost vám umožní přizpůsobit si desky dle vašich preferencí a proměnit prostor podle aktuálních designových trendů.
Sádrokarton je obecně velmi výkonný materiál, který funguje trochu jako hasící přístroj. Během požáru volní na jeden metr čtvereční až 1,5 litrů vody. V našem požárním testu vám ukážeme, jak je možné, že i děrovaný sádrokarton chrání proti požáru.
Připojte se k nám a objevte, jak se nepotřebné desky proměňují v nové funkční výrobky prostřednictvím recyklačního procesu. Ukážeme vám, jak u nás probíhá proces recyklace, který přispívá k udržitelnosti a snižování ekologického zatížení.
Perforované desky Gyptone neobsahují žádné škodlivé látky a splňují ty nejpřísnější požadavky certifikací kvality vnitřního prostředí. Navíc obsahují technologii Activ´Air®, která rozkládá emise formaldehydu, a tím zlepšuje kvalitu ovzduší v interiéru. Objevte, jak desky Gyptone vytváří zdravé a příjemné prostředí pro váš domov, kancelář či veřejné budovy.
V tomto videu se blíže podíváme na unikátní design výrobků Gyptone a jejich různorodé perforace, které mohou ozdobit nejen podhledy, ale i stěny. Získejte inspiraci pro váš vlastní prostor a objevte, jak se estetika a funkčnost mohou spojit v dokonalý celek.
Pokud jste někdy měli problém se špatnou kvalitou zvuku ve svém prostoru, pak je tento obsah určen právě vám. Nejdříve vám vysvětlíme základní pojmy akustiky, které jsou běžně užívány pro klasifikaci akustických vlastností prostoru a nakonec vám prozradíme, jak jednoduše vyřešit špatnou akustiku ve vašem prostoru.
Vstupte do fascinujícího světa perforovaných desek Gyptone! V tomto videu vám odhalíme původ a výrobu těchto akustických sádrokartonových desek.
Podívejte se na video srovnávající výstavbu mezibytových konstrukcí a bytových příček při použití klasických cihel, pórobetonových bloků a vysokopevnostních sádrokartonových desek Habito H, a přesvědčte se o výhodách jednotlivých systémů během bezmála jedné minuty.
V roce 2021 si Rigips připomíná významné výročí vstupu na český stavební trh. Za tu dobu se značka Rigips stala synonymem kvality, pokroku a inovací v oblasti suché vnitřní výstavby.
Objevte řadu absorbérů Gyptone. Velkoformátové sádrokartonové perforované desky pro řešení prostorové akustiky v interiérech a vytvoření příjemného prostoru s jedinečným designem. Díky nim získáte svobodu ve vyjádření kreativity ve vašem návrhu.
Zvažujete rekonstrukci nebo výstavbu a stojíte před volbou materiálu? Srovnali jsme je pro vás v tomto videu.
11. ročník soutěže realizačních firem Rigips Trophy 2020 proběhl v pátek 7. 2. v budově Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Slavnostního vyhlášení a udílení cen národního kola se zúčastnilo okolo 150 hostů z řad stavebních firem, které při výstavbě používají sádrokartonové konstrukce. Do soutěže se pravidelně zapojují jak malé projekty rodinných domů či bytů, tak i projekty většího rozsahu.
Zjistěte jak funguje unikátní technologie Activ´Air pro zlepšní kvality vnitřního ovzduší, kterou jsou vybaveny vybrané sádrokartonové desky Rigips.
Jak izoluje zvuk sádrokartonová příčka, příčka z cihel a příčka z porobetonu? Podívejte se na srovnání účinnosti jednotlivých druhů příček.
Zajímá vás, zda se dá prokopnout sádrokartonová deska RigiStabil? Podívejte se na výsledek testu v našem videu.
Nové školicí centrum Rigips s názvem Škola suché výstavby je krásná dřevostavba, která slouží pro pořádání kurzů sádrokartonu. Podívejte se na časosběrné video z výstavby.
Rekonstrukce panelákového bytu v Krči začala kompletním vybouráním všech příček a demolicí kuchyně. Co vše je potřeba na začátku bouracích prací zařídit, jak na likvidaci odpadu a co všechno vás může při bourání překvapit.
Slasti a strasti při rekonstrukci bytu. Jak vypadá byt v Krči těsně před dokončením rekonstrukce? Jak se povedly sádrokartonové příčky? S jakými problémy se majitel bytu potýkal?
Další díl z rekonstrukce panelového bytu. Čím začít při stavbě - příčkami, podhledy nebo předstěnou a jaké správné produkty a nástroje při ní použít- to vše se dozvíte ve videu.
Další díl z rekonstrukce panelového bytu. Čím začít při stavbě - příčkami, podhledy nebo předstěnou a jaké správné produkty a nástroje při ní použít - to vše se dozvíte ve videu.
Tipy a triky pro spárování a tmelení při rekonstrukci bytu. Ve videu se dozvíte praktické rady týkající se správné velikosti spár na stěně a stropě, řešení schované garnýže a ostění okna.
Návod na správné tmelení sádrokartonové příček při rekonstrukci panelového bytu. Praktické rady jak ochránit rohy a kouty, aby nepraskaly a které tmely použít na betonové zdi.
Zveme vás na webinář zaměřený na prefabrikované systémy pro efektivní výstavbu.
Zveme vás na webinář zaměřený na inovace a udržitelná řešení ve stavebnictví.
Moderní způsoby navrhování a projektování jsou v dnešní době zásadní pro efektivní výrobu a výstavbu dřevostaveb.
Kdy zvolit konvenční mokrou cestu podlahového souvrství a kdy použít naopak modernější řešení suché podlahové skladby? Jaké jsou výhody obou variant, kdy doporučit jednu či druhou, na co si naopak dát pozor při výběru řešení?
Kromě přehledu nejširší nabídky řešení suchých podlah v ČR vám v tomto webináři představíme také akustické hodnoty více jak sedmdesáti nových řešení suchých podlah RigiStabil a mnoho dalšího.
Systém provětrávané fasády Glasroc X v sobě kombinuje nejmodernější materiály skupiny Saint-Gobain: značek Rigips, Isover a Weber. Přináší vysoce výkonné, zdravé a udržitelné řešení pro zateplení objektu s dlouhou životností. Je ideální jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce.
Zaměřeno na dřevostavby: požární odolnost a tlumení hluku.
Projdeme témata, jako je hygiena, zdravotní nezávadnost a čisté prostory, prostorová akustika a vzduchová neprůzvučnost, řešení pro stínění rentgenového zařízení a požární a mechanická odolnost.
Představíme vám různá řešení prostorové akustiky pomocí sádrokartonových konstrukcí i absorbérů, a to nejen teoreticky, ale i na skutečném projektu.
Problematice vzduchové neprůzvučnosti sádrokartonových konstrukcí se věnujeme komplexně - od návrhu vhodné konstrukce a jejich prvků, přes výběr technických detailů až po realizaci na stavbě.
Proč je prostorová akustika stavby důležitá a jak k ní bylo přistoupeno za pomoci moderních materiálů ve vítězném projektu Rigips Trophy 2020 - Smuteční síni v Břeclavi?
Věděli jste, že systémové konstrukce Rigips jsou vhodné k protipožární ochraně staveb a po roce 2022 přijde do praxe řada novinek?
Skupina Saint-Gobain, lídr v materiálových inovacích a největší výrobce stavebních materiálů v ČR i na světě, Vás pozve na 7. ročník konference Saint-Gobain FÓRUM. Dostanete ochutnávku z obsahu této unikátní akce pro architekty a projektanty. Zástupci značek Weber, Rigips, Isover a Glassolutions hodnotí vývoj stavebních materiálů a jejich aplikací za čtvrt století a nabízí výhled a trendy stavebnictví první poloviny 21. století. Detailní informace, program a registraci naleznete na www.sgforum.cz
V dřevostavbách se nejčastěji setkáváme se suchou montáží obvodových stěn či příček. Obdobně je tomu i u konstrukcí podlah. Lehké plovoucí podlahy musí však splnit i akustické požadavky na ně kladené. Z tohoto důvodu společnost Saint-Gobain provedla řadu porovnávacích testů různých skladeb podlah s konstrukčními sádrokartonovými deskami Rigips a izolacemi Isover tak, aby nalezla optimální řešení z pohledu funkce, kvality i ceny těchto konstrukcí. Skladby které v testování vyšly nejlépe i ty které moc neoslnily budou předmětem prezentace uvedené na konferenci Dřevostavby v Praxi 13, nicméně už v připravovaném webináři vám ukážeme naše základní poznatky z testování.
Pokrok nezastavíme, ale abychom se mohli správně rozhodnout kterým směrem jít, musíme mít k dispozici ty správné informace pro rozhodování. U suchých plovoucích podlah to znamená mít dostatek zkoušek a testů s různými skladbami tak, abychom vyhodnotili nejlepší varianty dle kritérií cena/výkon. S ohledem na různorodost výrobků v portfoliu Saint-Gobain jsme proto udělali celou řadu testů různých variant a s jejich závěry (v řadě případů i překvapivými) se s vámi na tomto webináři rádi podělíme.