Sledujte přednášky online

Konference
Dřevostavby v praxi

S roční přestávkou kvůli pandemii Covid-19 jsme se opět stali generálním partnerem tradiční konference Dřevostavby v praxi. Přednášky a workshopy jsou určeny zejména projektantům, architektům, řemeslníkům a všem přátelům dřevostaveb.

Moderní technologie nejen pro výstavbu domů

Dřevostavby jsou moderní technologií pro výstavbu domů, díky čemuž se stávají oblíbenými u stále většího počtu investorů. Statistická křivka výstavby roste nejen v rodinných domech, ale už i ve stavbách občanské vybavenosti. Kam ale celý obor směruje a jak velký je potenciál dřevostaveb? Tím se bude zabývat jedna z prvních přednášek Ing. Lenky Trandové, která je ředitelkou Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.

Celkem se můžete těšit na 7 tematických přednášek 3 praktické workshopy.

Plánované přednášky a workshopy můžete sledovat online z pohodlí domova.

Poznejte přednášející

Nenechte si ujít nejnověší přednášku

Zelené střechy: proč a jak na ně

Ing. Pavel Dostál

GreenVille s.r.o.; Předseda odborné sekci Zelené střechy, Viceprezident EFB - Evropská federace svazů pro ozeleňování budov

Aby byly současné budovy udržitelné do budoucna a mírnily dopady klimatické krize na lidi, kteří v nich přebývají, vyžadují aplikaci prvků jako jsou zelené střechy. V této přednášce budou stručně představeny výhody zelených střech a jejich typy se zaměřením na aplikaci na dřevostavbách.

Podívejte se na další přednášky z konference:

Typy v zateplování

Workshop Weber

Společnost Izotem ve svém workshopu představí tipy v zateplování dřevostaveb, ať už se jedná o fasádní polystyren, minerální vlnu či dřevovláknité izolace.

Praktické zkušenosti s aplikací minerálních izolací a parozábran

Ing. arch. Tomáš Truxa

V první části přednášky se dozvíte praktické zkušenosti s použitím minerálních izolací do dřevostaveb, tj. porovnání dvou nejčastějších typů minerálních izolací (skelné i kamenné vlny). Ing. arch. Tomáš Truxa představí také doporučení v rámci jejich aplikací. V druhé části budou tématem inovace v oblasti parobrzd a parozábran.

Jak na dřevovlákno

WORKSHOP IZOTEM

Velkou míru pozornosti při navrhování a provádění dřevostaveb je nutné věnovat jednotlivým detailům. Ing. Petr Ptáček, Ph.D. se v tomto tématu bude věnovat nejčastějším vadám a poruchám v dřevostavbách. Představí hlavně ty, které jsou způsobeny neodbornou montáží a nevhodným návrhem a seznámí s možnostmi, jak těmto vadám předejít.

Trendy ve vytápění a chlazení

Tomáš Pavlok

Hlavním tématem přednášky bude vytápění a chlazení v dřevostavbách s ohledem na spotřebu energie.

Efektivní vytápění energeticky úsporných domů: Případová studie různých systémů vytápění rodinných domů v ČR

Jiří Beranovský, MSc., Ph.D., MBA

V přednášce se na případové studii dozvíte zhodnocení různých systémů vytápění v rodinných domech v České republice.

Vady a poruchy v dřevostavbách

Ing. Petr Ptáček, Ph.D

Velkou míru pozornosti při navrhování a provádění dřevostaveb je nutné věnovat jednotlivým detailům. Ing. Petr Ptáček, Ph.D. se v tomto tématu bude věnovat nejčastějším vadám a poruchám v dřevostavbách. Představí hlavně ty, které jsou způsobeny neodbornou montáží a nevhodným návrhem a seznámí s možnostmi, jak těmto vadám předejít.

Osobní zkušenost s prosazováním dřevostaveb v ČR

Ing. arch. Petr Lešek

Ing. arch. Petr Lešek na příkladu Komunitního centra Mírová v Mnichově Hradišti a pavilonu Základní školy v Líbeznicích představí osobní zkušenost s prosazováním dřevostaveb v České republice. Shrne též hlavní problémy, které brání většímu použití dřevostaveb v ČR a to hlavně z pohledu požární odolnosti. Zmíní také některé progresivní případy propagace dřevostaveb u veřejných staveb v Evropě.

ADMD - Maják ve světě dřevostaveb a moderní výstavby

Ing. Lenka Trandová

Dřevostavby jsou moderní technologií pro výstavbu domů, díky čemuž se stávají oblíbenými u stále většího počtu investorů. Statistická křivka výstavby roste nejen v rodinných domech, ale už i stavbách občanské vybavenosti. Kam ale celý obor směřuje a jak velký je potenciál dřevostaveb? To vše se dozvíte v přednášce Ing. Lenky Trandové.

WORKSHOP Rigips: Sponkování správné zásady

Jan Chlup

Workshop se bude věnovat problematice upevňování konstrukčních desek k dřevěné nosné podkonstrukci, tedy zásadám správného sponkování a hřebíkování.

Nechte se inspirovat našimi úspěšnými realizacemi

A windmill
A windmill
The Clifton Suspension Bridge