Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

Jaké pásky mohu použít do vnitřních koutů v podkroví?

Porovnejte si tři metody ošetření vnitřních koutů.

  1. Námi nejosvědčenější variantou je zatmelení spoje pomocí pásek Habito Flex nebo AquaBead Flex PRO. Tyto pásky mají speciální kopolymerové jádro, díky kterému velmi dobře přenášejí pnutí v konstrukci a nedochází k praskání ve spojích.

Páska Habito Flex je papírová páska, která se vkládá do tmelu. Na plochu ošetřovaného místa se nanese větší vrstva tmelu, pro rovnoměrnou vrstvu se stáhne zubatým hladítkem, a vloží se páska Habito Flex (Dřívější název pásky NO COAT). Podívejte se na kompletní návod, jak aplikovat pásku Habito® Flex.

Oproti tomu páska AquaBead Flex PRO pracuje na principu poštovní známky.  Na jedné její straně je už z výroby nanesená vrstva lepidla, která se vodou aktivuje a páska se do koutu přilepí. Po zaschnutí lepidla se páska přetmelí, aby nebyly viditelné spoje.

Pro správnou aplikaci doporučujeme používat pro obě dvě pásky speciální aplikační válečky, které pásky pomohou dobře přitlačit k podkladu.

  

2. Druhou variantou řešení je standardní aplikace tmelu do vzniklé spáry (5-10 mm), následné vložení skelné bandáže a přetmelení sádrovým tmelem společně s akrylovým. Toto řešení se využívá v případě, že stěnu, ke které napojujeme podhled, už máme omítnutou a nemůžeme do těchto míst zasahovat s povrchovou úpravou.

3. Posledním způsobem je klasické použití akrylového tmelu. Toto řešení je poměrně běžné v případě, že se desky montují na těsný sráz (spára do 2 mm), ale díky vlastnostem akrylu není zcela efektivní, jelikož po pár letech vyschne a vypraská.