Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

Povedlo se Vám prorazit sádrokarton? Nezoufejte, vše lze opravit – postup krok za krokem.

V případě většího poškození povrchu sádrokartonové desky (díry v sádrokartonové desce), kdy už si nevystačíme s pouhým přetmelením poškozeného místa, není problém opravit opláštění následovně:

1. krok

Vezmeme kus sádrokartonové desky Rigips stejné tloušťky, jako je deska, kterou je třeba opravit. Rozměrově bude o něco větší, než je poškozené místo. Na poškozeném místě opláštění vyznačíme obvod nového kusu desky.

Oprava sádrokartonu - krok 1

2. krok

Vyřízneme nebo vypilujeme desku podle vyznačeného obvodu nového kusu a šetrně vyjmeme poškozené místo. Hrany ve výřezu opravované desky a hrany na novém kusu desky upravíme tak, aby vytvářely spáry ve tvaru V.

Oprava sádrokartonu - krok 2

3. krok

Do dutiny vložíme a přišroubujeme k sádrokartonové desce dvojici CD profilů, event. dřevěných latí. Pro připevnění profilů nebo latí použijeme vhodné vruty.

Oprava sádrokartonu - krok 3

4. krok  

Nový připravený kus sádrokartonové desky připevníme vhodným vrutem (dle typu sádrokartonové desky) k CD profilům nebo k dřevěným latím.

Oprava sádrokartonu - krok 4

5. krok

Spáry vyplníme spárovacím tmelem Rigips (Rifino Top, Super) nebo pastovým tmelem ProMix Mega a necháme vyschnout.

Poté v oblasti spár naneseme tmel, vložíme do tmelu výztužnou pásku a opět přetmelíme.

Oprava sádrokartonu - krok 5

6. krok  

Nakonec opravené místo finálně přetmelíme a po vyschnutí tmelu přebrousíme. Pro finální tmelení je vhodné použít větší hladítko.

Takto opravené místo po vymalování nikdo nepozná a konstrukce nebude v žádném ohledu oslabena (akustika, odolnost apod.).

Oprava sádrokartonu - krok 6