fbpx

226 292 224 / Zaslat dotaz

technická podpora Po—Pá: 7:30—17:00

Představujeme tým lektorů a školitelů

Když se řekne škola, tak si mnohý z nás určitě vybaví dlouhé a unavující hodiny v lavici, stresující testy a písemky či nekonečné domácí úkoly. Ale není škola jako škola… U nás je to o zážitku i požitku, o dialogu a sdílení zkušeností, o ověřování si znalostí soutěžní formou, o možnosti si vše osobně vyzkoušet, osahat a třeba i namontovat nanečisto. A u toho vám budou asistovat naši zkušení lektoři a demonstrátoři, co je práce baví. Přesvědčte se sami.

Bronislava Cveková

vedoucí Školy suché výstavby, lektorka

Broňa stála u zrodu naší Školy suché výstavby, u prvních kurzů a školení. Dnes nejen že řídí její provoz, ale také se zaměřuje na rozvoj odborného vzdělávání celého řetězce zákaznických skupin. Potkat se s ní můžete osobně na praktických kurzech, či virtuálně na webinářích.

A proč se učit právě od ní?

V Rigipsu začínala Broňa před dvaceti lety jako marketingový specialista, kdy při tvorbě první literatury pronikla do tajů sádrokartonářského řemesla. Později si jako produktový manažer mimo jiné rozšiřovala své zkušenosti na stavbách a postupem času se více věnovala organizaci vzdělávacích akcí pro realizační firmy a pracovníky distribuční sítě.

Vždy si přála pracovat s lidmi a věnovat se vzdělávání jinak, než ho zažila sama ve školních lavicích. A její přání se jí splnilo v roce 2016, kdy v nové moderní budově naší školy přivítala první účastníky kurzů. Každá žena údajně potřebuje udat denně 16 tisíc slov a i když to Broňa mnohdy stihne i během dopoledne, žádné dlouhé monology u tabule od ní nečekejte. Co ale natuty od ní čekat můžete, je testík, který – a to vám garantujeme – si užijete a zároveň si probranou látku zopakujete.

Broňa se už řadu let podílí na tvorbě postupových videonávodů a spolu s Lubošem Duškem přinášejí do internetového světa tipy z montáže sádrokartonu.

Luboš Dušek

technik – demonstrátor

S Lubošem se setkáte na většině kurzů, kde vede praktickou část. Svépomocníci a začátečníci si pod jeho taktovkou postaví na kurzech své první sádrokartonové konstrukce a profíci dostanou prakticky neomezený prostor prokonzultovat montáž atypických či méně obvyklých řešení.

A proč se učit právě od něj?

Lubošovo první setkání se sádrokartonem proběhlo už v roce 1988 v Polsku na stavbě mezinárodního hotelu, kde získával zkušenosti od kanadských sádrokartonářů. A tak když Rigips vstoupil na český trh, už Luboš věděl, že s ním spojí svůj profesní život.

Začínal s výrobou vzdělávacích modelů a nástěnek se sádrokartonovým konstrukcemi, kterými Rigips vybavil stavebniny a školy po celé ČR, a montoval výstavní stánky ze sádrokartonu na výstavách a veletrzích. Posléze se dostal k montáži všech požárních, akustických i mechanických zkoušek konstrukcí Rigips, čemuž se věnuje dodnes. V roli technika–demonstrátora sjezdil republiku křížem krážem a poskytoval technické poradenství řemeslníkům na stavbách, učil je nové montážní techniky a postupy.

Své mnohaleté zkušenosti zúročuje ve Škole suché výstavby, kde vám s trpělivostí jemu vlastní  vysvětlí montážní postupy, seznámí vás s řemeslnými vychytávkami a předá vám osvědčené tipy pro zefektivnění práce.

Miloš Srch

technik – demonstrátor

Miloš, sádrokartonář s téměř třicetiletou praxí, svůj pracovní čas dělí mezi kurzy ve škole suché výstavby, školení u distributorů a zaučování nových technik řemeslníků na stavbách.

A proč se učit právě od něj?

Jako sádrokartonář pracoval už od roku 1994, napřed jako zaměstnanec stavební firmy, posléze jako OSVČ. Za svou dlouholetou praxi vybudoval nespočet interiérů ze sádrokartonu.

Jako technik–demonstrátor Rigipsu převážnou většinu času tráví v terénu. Setkat se s ním můžete na dnech otevřených dveří u distributorů stavebního materiálu, kde seznamuje širokou veřejnost s novinkami. Na stavbách pak zaškoluje sádrokartonáře v nových technikách, např. tmelení sádrokartonu bez broušení, ale třeba i upozorní na prohřešky proti montážním pravidlům a ukáže, jak jim předcházet. Mimo to se podílí na montáži požárních, akustických i mechanických zkoušek konstrukcí Rigips.

Za svou sádrokartonářskou praxi se naučil spousty vychytávek, tipů a řemeslných triků, které velmi rád předá i při praktických ukázkách na certifikacích ve škole suché výstavby. Miloš je muzikant a šoumen a u jeho předváděček se rozhodně nudit nebudete.

Jan Chlup

technik - demonstrátor

Honza je profesně nejmladším členem našeho týmu školitelů-praktiků. Setkáte se s ním nejen na kurzech a školeních, které jsou zaměřeny na dřevostavby, ale i stavbách, kde poskytuje technické poradenství dřevostavbařům.

A proč se učit právě od něj?

I když je Honza vyučený strojař, ve všech svých dosavadních zaměstnáních se vždy nějakým způsobem pohyboval ve stavebnictví. A vzhledem k tomu, že je velmi hloubavý a zvídavý člověk, tak se velmi rychle doučil vše, co o suché výstavbě před nástupem do Rigipsu ještě nevěděl. Protože jde teorie ruku v ruce s praxí, strávil Honza v rámci svého seberozvoje i nespočet hodin na stavbách a v závodech na výrobu prefabrikovaných panelů dřevostaveb. Díky jeho pečlivosti je i součástí týmu, který v Rigipsu provádí montáže konstrukcí pro mechanické, akustické i požární zkoušky.

Honza se u nás specializuje na problematiku dynamicky se rozvíjejícího segmentu dřevostaveb. V terénu dřevostavbaře trpělivě seznamuje se zásadami montáže a pomáhá hledat řešení různorodých technických detailů. V dílně Školy suché výstavby se s ním potkáte třeba na kurzu pokládky suchých sádrokartonových podlah, nebo u praktických ukázek certifikačního školení pro dřevostavbaře.

Jiří Provázek

technický specialista pro dřevostavby

Jirka je naším odborníkem přes dřevostavby a jeho tvář určitě znáte z konferencí, seminářů a přednášek zaměřených na tyto moderní skeletové stavby. Asi bychom těžko hledali dřevostavbařskou vzdělávací akci, kde by se Jirka s účastníky nepodělil o své zkušenosti a zároveň nezískával povědomí o novinkách a nových technologiích.

A proč se učit právě od něj?

Ve svých profesních začátcích Jirka o dřevostavbách nebyl tak zcela přesvědčen. Sám říká, že kdyby se ho někdo v té době zeptal, zda by si postavil dřevostavbu, odpověděl by, že rozhodně ne. Ale jakmile dřevostavby poznal ze všech stran, svůj názor okamžitě změnil. Jirka se v dřevostavbách zkrátka našel, a to potvrzuje i fakt, že se jim profesně intenzivně věnuje již od roku 1998. Čerpá nejen z tuzemských, ale i zahraničních zkušeností s výstavbou dřevostaveb – na Slovensku, v Belgii, Francii či Holandsku.

V Rigipsu se dnes věnuje hlavně řešení technických detailů v rámci konstrukcí dřevostaveb a také kontrole dodržování pravidel montáže dřevostaveb po celé ČR.

Za 20 let své praxe proškolil nejednoho projektanta a řemeslníka. S jeho nepřehlédnutelnou postavou a zvučným hlasem se ve Škole suché výstavby setkáte třeba na Certifikačním školení pro dřevostavbaře nebo na školeních připravovaných na míru vašim potřebám.

Zdeněk Černošek

Off-site Construction manager

V rámci vzdělávacích aktivit společnosti Rigips se se Zdeňkem potkáte na konferencích, seminářích a školeních věnovaných hlavně dřevostavbám a je i častým hostem webinářů a webcastů zaměřených na tuto problematiku.

A proč se učit právě od něj?

Po nástupu do Rigipsu Zdeněk nejprve působil v Centru technické podpory, kde zúročil své zkušenosti získané při projektování rodinných a bytových domů, výkonu stavebního dozoru a prověřování technického stavu nemovitostí, vč. jejich oceňování. Na výjezdních akcích Školy suché výstavby zaškoloval jako lektor zájemce v montáži sádrokartonu a vedl praktické kurzy.

Po třech letech na pozici produktového manažera, kde se specializoval na práškové směsi a posléze na suché podlahy a dřevostavby, se nyní intenzivně věnuje problematice montovaných domů – nejen dřevostaveb, ale dnes už i kovostaveb. V přednáškovém sále Školy suché výstavby se Zdeňkem potkáte na akcích pořádaných na míru Vašim potřebám. Častěji k vám bude v dnešní době promlouvat z obrazovek online školení či webinářů.