Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

226 292 224 / Zaslat dotaz

technická podpora Po—Pá: 7:30—17:00

Představujeme tým lektorů a školitelů

Když se řekne škola, tak si mnohý z nás určitě vybaví dlouhé a unavující hodiny v lavici, stresující testy a písemky či nekonečné domácí úkoly. Ale není škola jako škola… U nás je to o zážitku i požitku, o dialogu a sdílení zkušeností, o ověřování si znalostí soutěžní formou, o možnosti si vše osobně vyzkoušet, osahat a třeba i namontovat nanečisto. A u toho vám budou asistovat naši zkušení lektoři a demonstrátoři, co je práce baví. Přesvědčte se sami.

Bronislava Cveková

vedoucí Školy suché výstavby, lektorka

Broňa stála u zrodu naší Školy suché výstavby, u prvních kurzů a školení. Dnes nejen že řídí její provoz, ale také se zaměřuje na rozvoj odborného vzdělávání celého řetězce zákaznických skupin. Potkat se s ní můžete osobně na praktických kurzech, či virtuálně na webinářích.

A proč se učit právě od ní?

V Rigipsu začínala Broňa před dvaceti lety jako marketingový specialista, kdy při tvorbě první literatury pronikla do tajů sádrokartonářského řemesla. Později si jako produktový manažer mimo jiné rozšiřovala své zkušenosti na stavbách a postupem času se více věnovala organizaci vzdělávacích akcí pro realizační firmy a pracovníky distribuční sítě.

Vždy si přála pracovat s lidmi a věnovat se vzdělávání jinak, než ho zažila sama ve školních lavicích. A její přání se jí splnilo v roce 2016, kdy v nové moderní budově naší školy přivítala první účastníky kurzů. Každá žena údajně potřebuje udat denně 16 tisíc slov a i když to Broňa mnohdy stihne i během dopoledne, žádné dlouhé monology u tabule od ní nečekejte. Co ale natuty od ní čekat můžete, je testík, který – a to vám garantujeme – si užijete a zároveň si probranou látku zopakujete.

Broňa se už řadu let podílí na tvorbě postupových videonávodů a spolu s Lubošem Duškem přinášejí do internetového světa tipy z montáže sádrokartonu.

Luboš Dušek

technik – demonstrátor

S Lubošem se setkáte na většině kurzů, kde vede praktickou část. Svépomocníci a začátečníci si pod jeho taktovkou postaví na kurzech své první sádrokartonové konstrukce a profíci dostanou prakticky neomezený prostor prokonzultovat montáž atypických či méně obvyklých řešení.

A proč se učit právě od něj?

Lubošovo první setkání se sádrokartonem proběhlo už v roce 1988 v Polsku na stavbě mezinárodního hotelu, kde získával zkušenosti od kanadských sádrokartonářů. A tak když Rigips vstoupil na český trh, už Luboš věděl, že s ním spojí svůj profesní život.

Začínal s výrobou vzdělávacích modelů a nástěnek se sádrokartonovým konstrukcemi, kterými Rigips vybavil stavebniny a školy po celé ČR, a montoval výstavní stánky ze sádrokartonu na výstavách a veletrzích. Posléze se dostal k montáži všech požárních, akustických i mechanických zkoušek konstrukcí Rigips, čemuž se věnuje dodnes. V roli technika–demonstrátora sjezdil republiku křížem krážem a poskytoval technické poradenství řemeslníkům na stavbách, učil je nové montážní techniky a postupy.

Své mnohaleté zkušenosti zúročuje ve Škole suché výstavby, kde vám s trpělivostí jemu vlastní  vysvětlí montážní postupy, seznámí vás s řemeslnými vychytávkami a předá vám osvědčené tipy pro zefektivnění práce.

Miloš Srch

technik – demonstrátor

Miloš, sádrokartonář s téměř třicetiletou praxí, svůj pracovní čas dělí mezi kurzy ve škole suché výstavby, praktické ukázky na certifikačních školeních po celé ČR,  školení u distributorů a zaučování nových technik řemeslníků na stavbách.

A proč se učit právě od něj?

Jako sádrokartonář pracoval už od roku 1994, napřed jako zaměstnanec stavební firmy, posléze jako OSVČ. Za svou dlouholetou praxi vybudoval nespočet interiérů ze sádrokartonu.

Jako technik–demonstrátor Rigipsu převážnou většinu času tráví v terénu. Setkat se s ním můžete na dnech otevřených dveří u distributorů stavebního materiálu, kde seznamuje širokou veřejnost s novinkami. Na stavbách pak zaškoluje sádrokartonáře v nových technikách, např. tmelení sádrokartonu bez broušení, ale třeba i upozorní na prohřešky proti montážním pravidlům a ukáže, jak jim předcházet. Mimo to se podílí na montáži požárních, akustických i mechanických zkoušek konstrukcí Rigips.

Za svou sádrokartonářskou praxi se naučil spousty vychytávek, tipů a řemeslných triků, které velmi rád předá i při praktických ukázkách na certifikačních školeních. Miloš je muzikant a šoumen a u jeho předváděček se rozhodně nudit nebudete.

Jan Antoš

technik - demonstrátor

Honza je profesně nejmladším členem našeho týmu školitelů-praktiků. Setkáte se s ním nejen na kurzech a školeních, které jsou zaměřeny na dřevostavby, ale i na stavbách, kde poskytuje technické poradenství.

A proč se učit právě od něj?

Ač je nováčkem v našem týmu, v oblasti výstavby suchých staveb, je ostříleným profíkem s desetiletou praxí. Honza vystudoval policejní akademii, ale brzy zjistil, že vybírání pokut pro něj nebude to pravé. Nastoupil tedy brigádně do sádrokartonářské firmy, kde se postupně ujistil, že to je obor, kterému se chce věnovat. A protože Honzovi bylo jasné, že s praxí jde ruku v ruce i teorie, strávil nějaký čas i nad literaturou, kterou si své zkušenosti doplnil. Honza se může pochlubit svou 13letou praxí v oboru, během níž vybudoval nespočet interiérů ze sádrokartonu v oblasti středních Čech.

V dílně Školy suché výstavby se s ním potkáte třeba na kurzu pokládky suchých sádrokartonových podlah, opláštění podkroví sádrokartonem nebo u praktických ukázek certifikačního školení pro dřevostavbaře. Mimo to se podílí na montáži požárních, akustických i mechanických zkoušek konstrukcí Rigips.

Tomáš Korecký

Off-site Construction manager, lektor

Tomáš si se stavebnictvím potykal už docela dávno a zůstává mu stále věrný. Aktuálně se zaměřuje na dřevostavby. A že si je v této oblasti jistý v kramflecích, se můžete přesvědčit osobně na školeních, konferencích a seminářích.

A proč se učit právě od něj?

Tomáš vystudoval stavební fakultu ČVUT v Praze. Stavařina se mu zalíbila a věnuje se jí dodnes. V současné době se v Rigipsu zabývá problematikou využití konstrukčních desek zejména v dřevostavbách a specializuje se na suché podlahy. Aktivně se podílí na vývoji nových konstrukčních řešení v tomto dynamicky se rozvíjejícím odvětví a na tvorbě odborných textů i hobby článků pro časopisy.

Za svůj profesní život vedl Tomáš řadu odborných seminářů, školení a vzdělávacích akademií, ale také působil jako učitel na odborné střední škole i na své alma mater – fakultě stavební ČVUT v Praze. A i v Rigipsu pokračuje v předávání svých zkušeností dále. Rád si najde ve svém nabitém programu i čas na přednášení na kurzech, školeních a seminářích v naší škole. A že je lektorem srdcem i duší, poznáte na vlastní oči.

Robert Hošek

Garant technické podpory, lektor

Se sádrokartonem se Robert seznámil hned ve svém prvním zaměstnání po vysoké škole, to se psal rok 1983. Už tehdy tušil, že lehké stavební konstrukce zpracovávané ,,suchou“ cestou ho budou provázet celý život. A ani trochu se nemýlil.

A proč se učit právě od něj?

Když v roce 1992 nastoupil do Rigipsu, začal rozvíjet technickou podporu montážním firmám i projektantům. Od počátku se věnoval školení technologie montáže sádrokartonu a přezkušování montérů i montážních firem, které potřebovaly osvědčení odborné způsobilosti. S čistým svědomím můžeme říct, že byste těžko hledali většího odborníka na technologii montáže sádrokartonu, než je Robert.

Za dobu své působnosti u Rigipsu Robert navrhl a s pomocí kolegů, techniků-demonstrátorů, i zrealizoval stovky požárních, akustických i mechanických zkoušek. Zároveň se celou profesní kariéru intenzivně podílí na vývoji nových skladeb konstrukcí a nových výrobků.

Jeho parketou je mimo technologie montáže i akustika, konkrétně vzduchová neprůzvučnost, a požární odolnost konstrukcí. Svou odbornost v oblasti požární bezpečnosti si v roce 2021 rozšířil, když se stal požárním technikem. Ve stejnou dobu byl jmenován soudním znalcem se specializací na konstrukce suché výstavby.

Za 30 let svého působení v Rigipsu na technických pozicích nasbíral Robert takové množství zkušeností, že by to vydalo na dalších 30 let jejich předávání dál. A to také rád dělá. Nejen že školí své kolegy v obchodně technické týmu, dozoruje a koriguje odbornou firemní literaturu, ale bývá hostem i na nejrůznějších školeních, seminářích a webinářích pro odbornou veřejnost.

Zdeněk Černošek

Prefab construction manager

V rámci vzdělávacích aktivit společnosti Rigips se se Zdeňkem potkáte na konferencích, seminářích a školeních věnovaných hlavně dřevostavbám a je i častým hostem webinářů a webcastů zaměřených na tuto problematiku.

A proč se učit právě od něj?

Po nástupu do Rigipsu Zdeněk nejprve působil v Centru technické podpory, kde zúročil své zkušenosti získané při projektování rodinných a bytových domů, výkonu stavebního dozoru a prověřování technického stavu nemovitostí, vč. jejich oceňování. Na výjezdních akcích Školy suché výstavby zaškoloval jako lektor zájemce v montáži sádrokartonu a vedl praktické kurzy.

Po třech letech na pozici produktového manažera, kde se specializoval na práškové směsi a posléze na suché podlahy a dřevostavby, se nyní intenzivně věnuje problematice montovaných domů – nejen dřevostaveb, ale dnes už i kovostaveb. V přednáškovém sále Školy suché výstavby se Zdeňkem potkáte na akcích pořádaných na míru Vašim potřebám. Častěji k vám bude v dnešní době promlouvat z obrazovek online školení či webinářů.