fbpx
icona Menu

Příčky

Sádrokartonové stěny a příčky někdy nazývané “systém suché výstavby” vám usnadní stavbu, ušetří místo a pomůžou vytvořit i řešení, které jsou jinými způsoby těžko dosažitelné.

Nejpoužívanější varianty příček:

Příčka jednoduše opláštěná

Příčka dvojitě opláštěná

Příčka dvojitě opláštěná na dvojité konstrukci

 

Mezi jejich hlavní výhody patří:

  • Snižují nároky na únosnost vodorovných konstrukcí, což oceníte zejmna při rekonstrukcích
  • Při srovnatelných parametrech zabírají méně místa než zděné konstrukce, získáte tak více prostoru
  • Neomezují Vás při vytváření tvarů dle vašich potřeb – chcete oblouk, úzkou niku nebo potřebujete vestavět nábytek na míru? Není problém!
  • Díky hladkému povrchu máte na výběr z mnoha klasických i méně tradičních povrchových úprav

Příčky Rigips dle typu mají tyto vlastnosti

Správným výběrem konstrukce a použitých materiálů můžete dosáhnout potřebných parametrů. Pokud si
nejste jisti jakou konstrukci či desky zvolit, obraťte se na na některého z certifikovaných odborníků.

Akustické

Vynikající hodnota odhlučnění ( vzduchové neprůzvučnosti až 78 dB dle typu konstrukce), Vám zajistí komfortní bydlení. Nejkvalitnější hodnoty poskytují modré sádrokartonové desky MA(DF) Activ’Air® a Habito® H.

Požární

Konstrukce odolají ohni až 120 min ( až EI 120)

Bezpečnost

Příčky mohou být provedeny s bezpečností proti vniknutí zloděje (vhodné např. pro bytové domy, hotely, řadové domy) Tyto konstrukce splňují bezpečnostní třídu RC2, RC3 i RC4. (čím vyšší třída tím kvalitnější řešení a odolnost konstrukce poskytuje)

Únosnost

S deskou Habito® H již nemusíte používat hmoždinky, předměty připevníte běžným vrutem bez předvrtání. Únosnost na jeden kotevní pod je až 25 kg. Takže připevnění polic, skříněk, garnýží, obrazů bude pro Vás hračkou a zavěsíte je kamkoliv. Více o připevňování.

Kvalita vzduchu uvnitř místnosti

Pro problematiku kvality vnitřního vzduchu Rigips vyvinul unikátní technologii Activ’Air® pro rozklad emisí formaldehydu, který je obsažen např. v nátěrech, nábytku, kobercích, lepidlech, osvěžovačích vzduchu, cigaretovém kouři atd. Tato patentovaná technologie dokáže snížit koncentraci formaldehydu v místnosti během několika dní o více než 70%, a to po dobu delší než 50 let. Zjistěte více o zlepšení kvality vzduchu v interiéru.

 

Ke stažení