Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

226 292 224 / Zaslat dotaz

technická podpora Po—Pá: 7:30—17:00

Naši zaměstnanci

Kdo by vám přiblížil lépe práci v divizi Rigips, než naši kolegové. Podívejte se na jejich medailonky a na to, co o práci v Rigipsu říkají, co je baví a co je motivuje.

Stanislav Filip

Vedoucí regionu Praha-východ, Divize Rigips, SGCP CZ a.s.

Do Saint-Gobain jsem přišel před 17 lety na doporučení známé, tehdy do stavebnin Raab Karcher. Zde jsem působil 9 let a dokázal se posunout z prodejního pultu, přes asistenta obchodním zástupcům, obchodního referenta, obchodního zástupce a specialisty na suchou výstavbu až k pozici vedoucího pobočky.

Suchá výstavba mi byla vždy nejbližší, snad i proto jsem byl dobře vidět a znal jsem některé dnešní kolegy z Rigipsu. Když pak Raab Karcher na trhu skončil a přišla nabídka z Rigipsu, dlouho jsem neváhal. V Rigipsu pracuji šestým rokem. Nejprve jako obchodně-technický zástupce, kdy jsem sbíral odborné znalosti, byl jsem montážníkům technicky nápomocný, a bavilo mě být součástí technických řešení staveb. Možná právě i toto nasazení, mě dnes posunulo na vedoucího regionu.

Volný čas trávím většinou tak, jak chtějí moje dvě malé děti 🙂. Když mám volno, snažím se ho trávit hlavně s nimi. Syn se zhlédl v Jágrovi, a tak hodně času trávím na stadionu. Občas se ale rád utrhnu s kamarády na pivo a občas na lyže. Rád aktivně relaxuji prací na rekonstrukci našeho domu.

Employee image
Employee image

Josef Slanař

Vedoucí výroby, Divize Rigips, SGCP CZ, a.s.

O Rigipsu jsem se dozvěděl z inzerátu – když Rigips stavěli, bydlel jsem v Horních Počaplech a pracoval na elektrárně. Viděl jsem, že se tu staví nová fabrika a když jsem zahlédl inzerát, přišlo mi to zajímavé, něco nového, noví lidé, všichni budou začínat od začátku. Na začátku byla půlroční možnost školení v Rakousku, pak jsem strávil ještě tři měsíce v Německu. Začátky byly hodně volné, na všechno bylo dost času. Nastupoval jsem jako operátor výroby, pak jsem pracoval nějakou dobu jako vedoucí směny, pak jako asistent vedoucího údržby a výroby, a pak se ze mě stal vedoucí výroby.

Mám na starosti oddělení výroby, kde mám přibližně 28 lidí. Starám se o to, aby se jim tu dobře pracovalo a byli šťastní. Také, aby byli dostatečně vzdělaní, proškolení a znali všechna zařízení.

Jak vypadá můj pracovní den?

Přijdu do práce, podívám se, co se mělo vyrobit, co se vyrobilo a jak se to povedlo vyrobit, zkontroluji všechny záznamy z předchozích směn, provedu rychlé započtení výroby a pak už řeším problémy uplynulých 24 hodin. Nejdříve ty akutní, např. proč se některé desky nepodařilo vyrobit, proč se vyrobily špatně, co tam bylo za chyby apod. S kolegy se snažíme udělat nápravná opatření, aby příště už desky byly v pořádku a aby se linka nezastavovala.

Proč se mi práce v Rigipsu líbí?

Je tu dobrý kolektiv, líbí se mi, že na výsledky své práce si může člověk sáhnout, vidím tu desku, jak na začátku nasypeme nějaký prášek a na konci odtud odjíždí hotový výrobek, který je hmatatelný. Vím, co vyrábím, vím, k čemu to slouží, výrobek vzniká od začátku až do konce u nás. Není to žádný polotovar, se kterým pak ani člověk neví, co se dál děje. Kolegové se tu nestřídají, Rigips je dobrý zaměstnavatel, kdo se tu zapracuje, tak tu většinou zůstane. Práce u výrobní linky se může zdát zpočátku těžká, ale pořád je to práce, u které se dá odpočinout, na chvíli sednout a popovídat si s kolegy.

Je nás tady málo, celkem kolem 50, všichni se navzájem známe, navzájem víme, co kdo dělá a není to anonymní. Vím, na koho se případně obrátit a s kým co řešit.

Ve volném čase se posledních 11 let věnuji především rodině, mám dva kluky a o víkendu podnikáme rádi výlety na kole. Věnoval jsem se cyklistice a díky klukům se k ní zase vracím. Preferuji spíš zimní dovolenou, rád lyžuji.

Employee image
Employee image

Roman Pleva

Mistr logistiky, Divize Rigips, SGCP CZ a.s.

Do firmy jsem nastoupil v roce 2002 a bylo to na popud známého, který mi řekl, že se hledá člověk do logistiky. Hned druhý den jsem šel hledat Rigips, aniž bych o firmě cokoliv věděl. A tím to vše začalo. Před tím jsem pracoval jako umělecký kovář, vyráběl jsem kovový nábytek, pergoly atd. Profese mi zůstala jako koníček, člověk si doma cokoliv vyrobí, svaří. Jsem tu 20 let, jsem ve firmě spokojený – je tu dobrý kolektiv lidí, firma nabízí různé benefity, nejvíc se mi líbí týden dovolené navíc, potom stravenky, což jsem před tím vůbec neměl.

Jako mistr logistiky rozděluju práci zaměstnancům, starám se o bezproblémový chod expedice, dělám celní deklarace vývozů, které jsou mimo unii, určuju priority, dodržování bezpečnostních a pracovních postupů, zajišťuju pořádek na pracovišti. Nejvíc mě baví práce s lidmi, člověk je v dobrém kolektivu a není to tak, že bych dělal jednu věc celý den – mé dny jsou pestré, člověk dělá každou chvilku něco jiného. Máme generačně pestrou partu, jsou tu i dvacetiletý kluci a dohromady máme zábavu.

Ve volném čase mě baví silniční motorky, renovuju starý traktory, zahrada – vypěstujeme si veškerou zeleninu, toho času moc nezbývá. Traktory renovuju asi 6 roky, mám zatím dva, s jedním jezdím na srazy veteránů.

Employee image
Employee image

Martina Hessová

Procesní inženýrka, Divize Rigips, SGCP CZ a.s.

Pracuji na pozici procesní inženýrky ve vývoji, zaměřuji se na zkoušky na lince, na inovace a na zařazení novinek do standardní výroby. V Rigipsu jsem začínala v roce 2009 jako procesní inženýrka junior, o rok později jsem zaujala seniorní místo po kolegovi, který odešel. Tam jsem byla do roku 2013. Na této pozici jsem se zabývala jak zkouškami na lince, tak i péčí o kvalitu desek, laboratoř, metrologii, vyřizování auditů apod.

Poté jsem šla v roce 2013 na mateřskou a v roce 2017 jsem se vrátila zpátky už jen na pozici procesního inženýra, který se věnuje vývoji. To pro mě bylo lepší – mohla jsem začít pracovat na poloviční úvazek, který se mi o rok později rozšířil na ¾. Jsem nyní součástí výzkumného střediska, které sídlí v Paříži, a reportuji přímo jim. Je to zajímavá práce zkoušet a vymýšlet pořád něco nového.

Práce na zkrácený úvazek mi umožňuje sladit práci s rodinou. Lidi tu jsou fajn, máme dobrou partu, kolegové jsou chytří, přemýšliví, a tak se s nimi dobře pracuje. Ve volném čase mám různé aktivity s rodinou, já navíc sportuji – hraji rekreačně basket, který jsem od malička hrála závodně.

Employee image
Employee image

František Cízler

Mistr logistiky, Divize Rigips, SGCP CZ a.s.

Bydlím v Horních Počaplech. Z okna v kuchyni jsem měl výhled přímo na stavbu nové továrny. Rozhodl jsem se zkusit ucházet se o místo mimo jiné i proto, abych si zkrátil čas strávený dojížděním. Nastoupil jsem tehdy jako operátor výroby, ale po zrušení jedné výrobní směny jsem byl přeřazený do logistiky. Tam jsem několik měsíců pracoval jako řidič VZV.

Od roku 2000 pracuji na pozici mistr logistiky. Jsem zodpovědný za řízení nakládky a vykládky zboží, paletového hospodářství apod. Svoji práci mám rád. Pracuji v kolektivu přátelských lidí, baví mě práce s počítačem proložená pohybem a komunikací s lidmi. Nejedná se tedy o čistě stereotypní sedavé zaměstnání.

Ve volném čase mě zaměstnává rodina, dům a pes. Dlouhodobě se zajímám o počítače. A upřímně, takový gaučink také není úplně k zahození 🙂

Employee image
Employee image

Pavel Zapletal

Obchodně-technický zástupce, Divize Rigips, SGCP CZ, a.s.

Před nástupem do naší společnosti jsem pracoval ve stavebninách, které s Rigipsem spolupracovaly. Během naší dlouholeté spolupráce jsem dostal nabídku, zda bych se nechtěl stát součástí týmu Rigips. Neváhal jsem ani vteřinu a nabídku jsem přijal.

Od samého začátku (tj. 10 let) působím na pozici obchodně-technického zástupce pro severní Moravu. Na starosti mám péči o zákazníky z řad distribučních firem a realizačních firem, školení, technické poradenství, vyhledávání nových obchodních příležitostí a nových partnerů.

Pracuji ve firmě, která má jméno nejen u nás, ale i v celém světě. Jsem hrdý, že mohu být součástí této Skupiny. Dále je to výborný kolektiv a perfektní spolupráce se všemi kolegy na různých pozicích. Líbí se mi, že firma nestojí na jednom místě. Každoročně se rozvíjí, inovuje a snaží se udávat moderní směr. To mě samotného inspiruje ke zdokonalování a vzdělávání se v oboru.

Svůj volný čas nejraději trávím s rodinou. Mám 2 fotbalisty a skvělou ženu, kterým se snažím věnovat každou volnou chvíli. Sport je činnost, která nás všechny v rodině spojuje…Dále máme rádi výlety do přírody, cestování, poznávání nových míst…Pokud si najdu čas pro sebe, tak ho nejraději trávím na fotbalovém hřišti nebo tenisovém kurtu…

Employee image
Employee image