fbpx

Profikalkulátor Rigips

Kalkulační software pro snadné vyhledání konstrukce, kterou potřebujete, a rychlý výpočet spotřeby materiálu. Vhodný pro každého, kdo se chystá stavět s pomocí suché výstavby Rigips.

Profikalkulátor je volně přístupný pro všechny uživatele, kteří hledají vhodnou konstrukci, popř. zjišťují typy vhodného materiálu a jeho cenu.

Klíčové vlastnosti aplikace

 • Představuje kompletní portfolio konstrukcí Rigips s detailním popisem jejich deklarovaných vlastností.
 • U jednotlivých typů konstrukcí je přímo ke stažení Technický list, Montážní návod i příslušný CAD detail.
 • Je možné přidat rozteče profilů, kvalitu tmelení, ceny montáže, exporty CSV i XLS, slevové nastavení cen.
 • Umožňuje tvorbu vlastních ucelených projektů v cloudu (např. konstrukce celého domu).
 • Díky možnosti rozložit požadovaný materiál do ucelených balení, popř. na palety, usnadňuje kalkulaci nakupovaných jednotek.
 • Odesílá poptávku kalkulovaného materiálu přímo na distributora.

Profikalkulátor Rigips vám umožní najít odpovědi na dotazy typu:

 • Která konstrukce splňuje mé požadavky?
 • Kolik jakého materiálu budu potřebovat?
 • Jaká bude základní cena za kompletní konstrukce mého projektu?
 • Kdo mi danou konstrukci pomůže smontovat/zrealizovat?

Jak software Profikalkulátor vlastně funguje:

1. Úvod a zadání

Jakmile si ji zvolíte, můžete si vybrat:

 • Rychlou kalkulaci - umožní vám zjistit okamžitou spotřebu materiálu a celkovou cenu.
 • Vložit konstrukci do kalkulace - čímž vstoupíte do vlastního cloudového účtu, v kterém si můžete tvořit kalkulace, zpětně je editovat, exportovat i upravovat ceny a požadovaný sortiment.
 • Vložit konstrukci do kalkulace jako hybdridní - to znamená vytvořit si z předdefinované skladby konstrukce vlastní poskládáním jednotlivých materiálů z portfolia. Tento bod již vyžaduje určitou míru znalostí a je určen spíše odborníkům na suchou výstavbu.

U zadávacích kroků jsou textové nápovědy, které vám pomohou s vyplněním.

2. Výpočet

Samotný výpočet probíhá podle vámi zadaných parametrů, jako je výměra prořezu v metrech čtverečních. Profikalkulátor umožňuje výběr potřebného množství. Variantu rozměru jednotlivých produktů (např. profil délky 2,6 m; 3 m; 4 m) si jednoduše zvolíte pomocí výběrové roletky.

Jakmile máte konstrukci definovanou, přidáte si ji do seznamu konstrukcí, kde ji můžete libovolně editovat, mazat nebo exportovat do XLS. Do seznamu si k jednomu projektu můžete přidat libovolný počet konstrukcí, a vytvořit si tak kalkulace celého domu, od podlahy až po podkroví.

Až budete mít všechny potřebné konstrukce hotové a uložené v seznamu, můžete přistoupit k finálnímu kroku, a tím je VÝPIS ZBOŽÍ (Limitka materiálu na stavbu).

3. Výpis zboží

Výpis zboží obsahuje soupis kalkulovaného materiálu, konkrétně název a kód výrobku. U každého zboží je ve výpisu zboží uvedena jednotková spotřeba, s níž bylo ve výpočtu uvažováno, a potřebné množství materiálu dle zadaných rozměrů konstrukce. K tomuto seznamu si můžete libovolně přidávat další položky (např. nářadí, izolaci, příslušenství), a to pomocí tlačítka PŘIDAT PRODUKT.

Ve výpisu zboží lze zadat i vlastní slevy. Zpětně si jej můžete upravit pomocí tlačítka AGREGOVAT, které vám výpis opět rozloží na jednotlivé konstrukce k editaci. Zde si můžete zaokrouhlit zboží na ucelená balení, popř. palety.

4 . Závěr

Ve finální části máte možnost si kalkulaci uložit (pro případ, že se k ní v budoucnu budete chtít vrátit), exportovat do XLS a CSV formátu nebo přímo poptat zboží u distributora. Novinkou je možnost poptat zboží a MONTÁŽ u realizační firmy přes NejŘemeslníci.cz.

Věříme, že vám profikalkulátor Rigips usnadní orientaci v systému suché výstavby a bude užitečným partnerem při řešení stavby.

Pokud si při kalkulaci nebo při výběru konstrukce nebudete jistý, neváhejte
kontaktovat naši Technickou a obchodní podporu

226 292 224 / ctp@rigips.cz

Po—Pá: 7:30—17:00