Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

Jukebox Hotel plně využil výrobků Rigips

Při stavbě Jukebox Hotelu v komplexu Shopping centra na Hatích u Znojma se plně uplatnily výrobky z koncernu Saint Gobain – především šlo o divizi Rigips.

Realizační firma: Profi-Gips s.r.o.
Projektant/Architekt: Profi-Gips s.r.o., Ing. Petr Pospíšil
Generální dodavatel: Profi-Gips s.r.o.

Jelikož šlo o stavbu hotelu, byly zde kladeny vysoké nároky jednak na akustiku a zejména pak na požární odolnosti a rozdělení na jednotlivé požární úseky s požárními prostupy konstrukcemi. K opláštění stavby byly použity konstrukční sádrokartonové desky Rigistabil tl. 15 mm, obvodová konstrukce byla pak vyplněná izolací Isover Woodsil, použita byla také fólie ISOVER Vario® KM Duplex UV a k vnitřnímu opláštění byly použity konstrukční sádrokartonové desky Rigistabil tl. 12,5 mm s technologií Activ’Air® se schopností odbourávat formaldehyd v celkovém množství přesahující 7,5 km2. Dále byl použit zateplovací systém s povrchovou úpravou weberpas aquaBalance z řady chytrých omítek Weber. K realizaci byly tedy použity vysoce kvalitní certifikované materiály jednotlivých divizí koncernu Saint Gobain.

Kvalitní vzduch

Activ’Air® trvale odstraňuje až tři čtvrtiny škodlivých látek v ovzduší; neztrácí účinnost ani po úpravě povrchu malováním nebo tapetováním běžnými materiály; nevylučuje žádné škodlivé látky a přispívá k čistšímu ovzduší v interiéru po dobu až 50 let. Activ’Air® působí ve třech krocích: pohlcuje aldehydy, následně je transformuje na neškodné látky a tyto látky se už zpětně nevylučují. Požadavky investora na zdravý interiér byly díky užití Modrých akustických desek s technologií Activ’air® splněny beze zbytku.

Akustický komfort

Pokud nedokážeme zdroj hluku přímo vypnout, musíme využít nepřímou obranu, kterou je zvuková izolace. V hotelu bylo jedinou možností, jak se chránit, a to dostatečně dimenzovanou zvukově izolační konstrukcí. Ostatně již jméno Jukebox Hotel svědčí o nutnosti propracované akustické neprůzvučnosti. Vysoké nároky na akustiku byly vyřešeny včetně složitých detailů a vznikl tak unikátní prostor.

Potvrzeno

Kontrolní Blower Door test potvrdil vynikající výslednou hodnotu průvzdušnosti pláště budovy n50=0,07 1/h a kvalitu potvrdil i institut VVUD, který hotelu udělil certifikát Kvalitní stavba. Bez zapojení suché výstavby a výrobků Rigips by toho bylo dosaženo stěží.