Škola suché výstavby Rigips je otevřena vám všem, co přijdete do kontaktu se suchou výstavbou. Pořádáme nejen kurzy montáže sádrokartonu, ale i školení na míru dle vašich požadavků, například pro stavební dozory, projektanty, prodejce stavebních materiálů, učitele odborných škol apod.

Aktuální nabídka kurzů

 • Sádrokartonáři, dřevostavbaři, potřebujete Certifikát na montáž konstrukcí Rigips, nebo byste si jen rádi prohloubili své znalosti?
  Pak vybírejte zde:
 • Kurzy pro profíky a Certifikace
 • Šikovní řemeslníci, chystáte se v suché výstavbě podnikat a chtěli byste se naučit pravidla montáže sádrokartonu? Domácí kutilové, plánujete stavět či rekonstruovat ze sádrokartonu svépomocí?
  Zde si určitě vyberete:
 • Kurzy pro kutily a začátečníky
 • Projektanti, rádi byste si rozšířili své znalosti v oblasti suché vnitřní výstavby či získali přehled v našich novinkách? Prodejci stavebního materiálu, máte ve svém týmu nového parťáka a potřebujete jej zaučit? Nebo se chcete zdokonalit v nových systémech a řešeních?
  Pak vybírejte zde:
 • Akce pro projektanty a stavebniny

PRAXE Z DÍLNY

Tipy a triky pro práci se sádrokartonem.

Co vás v naší Škole čeká?

Naše motto je: jednou si vyzkoušet je desetkrát víc než vidět a stokrát víc než o tom slyšet. A proto velký důraz klademe na praxi. Pracovat budete v malých skupinkách a po skončení kurzu za vámi zůstanou postavené sádrokartonové konstrukce - příčky, podhledy, podkroví nebo třeba položené suché podlahy či natažené krásně hladké sádrové omítky.
U certifikačních školení je praxe nahrazena praktickými ukázkami nových aplikačních postupů. Další podrobnosti najdete u jednotlivých kurzů, včetně nejčastějších dotazů a odpovědí.

Krásné školicí středisko, kde si osvojíte základy práce se sádrokartónem a můžete se propracovat až k certifikaci.

Vladimir Valda

Skvělé školení na výstavbu sádrokartonoveho podhledu. Lektoři jsou velmi vstřícní a jejich přístup byl skvělý. Stálo to za to!

Martin Hemza

Kdo vás bude v naší Škole učit?

Sádrokartonové konstrukce vám v moderně vybavené dílně porostou pod rukama za bedlivého dohledu zkušených mistrů sádrokartonářů. Nemusíte se bát, jednotlivé pracovní kroky vám napřed názorně ukážeme, a poté se do nich pustíte sami. Navíc vám prozradíme tipy a vychytávky, na které byste jinak zdlouhavě přicházeli.
Teoretickou část kurzů pak vedou zkušení lektoři a technici společnosti Rigips.

S kým se v naší škole potkáte

Jak jsou naše kurzy zakončeny?

Certifikační školení jsou zakončena závěrečným testem, který prověří, co jste se naučili. Při úspěšnosti 85 % a více získáte Certifikát. Na test je dostatek času a navíc máte možnost ho zkusit i víckrát, takže žádný stres...

Běžné kurzy obvykle končí společnou fotkou skupiny před vlastnoručně vybudovanou sádrokartonovou konstrukcí. Každý z účastníků získá Osvědčení o absolvování kurzu. Kromě hromady nových informací a zkušeností si od nás odnesete i malý dárek.

Kde naše kurzy probíhají

Škola suché výstavby Rigips sídlí v areálu výrobního závodu Rigips v Horních Počaplech u Mělníka. Parkování zajištěno před areálem závodu.

Jak se k nám dostat?

Některá certifikační školení pořádáme ve spolupráci s partnery na různých místech České republiky. Taková školení jsou označena a adresy konání jsou u nich uvedeny.

Kontakt

Provozovatel Školy suché výstavby Rigips:
Saint-Gobain Construction Product CZ, a.s.
značka Rigips
Smrčkova 2485/4
180 00 Praha 8 – Libeň
IČ: 25029673
DIČ: CZ25029673
Společnost je zapsána u MS v Praze, oddíl B, vložka 9601

Vedoucí Školy suché výstavby Rigips:
Bronislava Cveková
Tel.: 602 663 872
E-mail: skolasuchevystavby@saint-gobain.com

Adresa:
Saint-Gobain Construction Product CZ, a.s.
značka Rigips - Škola suché výstavby Rigips
Horní Počaply 254
277 03 okres Mělník
Tel.: 220 406 607
E-mail: skolasuchevystavby@saint-gobain.com