Skupina Saint-Gobain v ČR opět získala prestižní certifikaci TOP EMPLOYER

TOP EMPLOYER je pravidelný roční výzkum realizovaný mezinárodně respektovaným institutem, který certifikuje nejlepší zaměstnavatele dle přísných kritérií v oblasti personálního řízení, pracovních podmínek, interní komunikace i vystupování zaměstnavatele na trhu. Skupina Saint-Gobain, která v ČR zaměstnává více než 4 200 zaměstnanců, získala toto ocenění již počtvrté v řadě.

„Opakované získání této certifikace je pro nás potvrzením, že se nám daří vytvářet pracovní prostředí, ve kterém se lidé cítí dobře, nadřízení si váží jejich práce, podporují a umožňují jejich další růst. Zavést nové benefity je poměrně snadné, ale vytvořit prostředí a firemní kulturu na úrovni, trvá mnoho let a její další zlepšování není jednoduché. Získání této prestižní certifikace nás právem řadí k nejlepším a nejdůvěryhodnějším zaměstnavatelům v České republice,“ komentoval získání ocenění personální ředitel Skupiny Saint-Gobain Eastern Europe Robert Kudrna.

Výzkum realizovaný mezinárodně respektovaným institutem Top Employers Institute identifikuje nejlepší zaměstnavatele po celém světě. Zejména hodnotí výjimečné zaměstnanecké podmínky, rozvoj lidských zdrojů, hledání nových talentů na všech úrovních organizace, stejně tak optimalizaci všech personálních procesů a zaměstnanecké benefity. Saint-Gobain je v České republice jednou ze 14 firem, kterým se podařilo touto certifikací pro rok 2019 úspěšně projít.

Skupina Saint-Gobain získala jako globální lídr na trzích udržitelného bydlení také ocenění Top Employer Europe a Global.

 

 Certifikace TOP EMPLOYER

Klíčové pro celou certifikaci Top Employer je absolvování přísného posuzování a zkoumaní, jehož cílem je zjistit, zda společnost splňuje stanovené mezinárodní standardy potřebné k získání této certifikace. Jedná se o nezávislou certifikaci, kdy jsou všechny požadované parametry nezávisle auditovány.

Top Employers Institute hodnotil Saint-Gobain v České republice na úrovni všech personálních procesů a standardů, které zahrnují tato kritéria:

  • strategie pro rozvoj a hledání talentů,
  • plánování pracovní síly,
  • přijímání nových zaměstnanců a proces jejich zapracování,
  • vzdělávání a rozvoj,
  • řízení výkonnosti,
  • rozvoj managementu,
  • možnosti kariérního růstu a rozvoje,
  • zaměstnanecké benefity,
  • firemní kultura.

Jsme přesvědčeni, že společnosti, které získaly ocenění pro rok 2019, prokázaly, že jedním z hlavních pilířů jejich kultury jsou výjimečně dobré podmínky pro zaměstnance. Tyto společnosti obohacují pracovní svět svým mimořádným přístupem k oboru HR a díky tomu jsou v pozici atraktivního zaměstnavatele,“ uvedl David Plink, generální ředitel Top Employers Institut.