Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

Známe vítěze 12. ročníku soutěže Rigips Trophy 2022!

Rigips Trophy je národním kolem mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gypsum Trophy, jejímž cílem je ocenit kreativitu, dovednosti a kvalitu práce realizačních firem, které využívají technologii suché vnitřní výstavby. Za nejzdařilejší počiny byly 2. června 2022 v klubu Cabaret des Péchés v Brně označeny třeba bytový dům Na Topolce, čekárna Ústředního autobusového nádraží Zvonařka v Brně či aula Akademického centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Rigips Trophy na soutěžních projektech oceňuje kvalitu řemeslného zpracování sádrokartonu, který představuje udržitelný, inovativní a lehký stavební materiál současnosti. Do tradičního klání se mohly hlásit nejrůznější projekty od rodinných domů, hotelů přes obchodní centra až po kulturní či sportovní zařízení. Letos měla soutěž nově celkem šest hlavních kategorií dle typu staveb – přibyla oblast oblíbených dřevostaveb.

Porotu letos oslnil projekt bytového domu Na Topolce v Praze, postavený dle projektu sdružení podnikatelů ArchiCon. Široké využití materiálů pořadatele soutěže, kontrast mezi surovým povrchem betonu a hladkou konstrukcí sádrokartonu vynesla projektu první místo v kategorii „Rodinné a bytové domy“ i absolutní vítězství napříč projekty. Realizaci projektu měla na svědomí realizační firma INTESTA CZ, s.r.o.
Druhé místo obsadil brněnský projekt Ústředního autobusového nádraží Zvonařka, realizovaný firmou QuickBulding, s.r.o., kde porotci ocenili designové použití sádrokartonových podhledů. Pražský a brněnský projekt obdržely hlavní cenu za nejvyšší počet hlasů, vedle toho postoupily do mezinárodního kola soutěže, které proběhne 28. dubna 2023 v řeckých Athénách. Třetí místo pak putuje realizační firmě Z & Ř STAVBY s.r.o., která stojí za rekonstrukcí Auly akademického centra Univerzity T. Bati ve Zlíně dle návrhu architekty Evy Jiřičné. Za absolutní vítězství obdržela realizační firma finanční dotaci 50 tisíc korun, druhé a třetí místo pak 30 a 20 tisíc korun.

Vítězem divácké kategorie, o kterém publikum rozhodovalo hlasovacími lístky, se stala Aula akademického centra Univerzity Tomáše Bati. Tento projekt uspěl i v on-line hlasování a stal se také vítězem Ceny on-line hlasování.

Přehled vítězných projektů v jednotlivých odborných kategoriích:
Rodinné domy a bytové domyBytový dům Na Topolce v Praze, realizační firma INTESTA CZ, s.r.o.
DřevostavbyDomy pod Pálavou v Klentnici, realizační firma AESPB Konsult s.r.o.
Společenské a kulturní zařízeníKulturní dům Poklad v Ostravě, realizační firma Avatar group s.r.o.
Prostory občanské vybavenostiÚstřední autobusové nádraží Zvonařka v Brně, realizační firma QuickBulding, s.r.o.
Hotely a restauraceGrand Hotel Pawlik ve Františkových Lázních, realizační firma EU STAVBY s.r.o.
Školská zařízeníAula akademického centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, realizační firma Z & Ř STAVBY s.r.o.

Slavnostním vyhlášením provázel moderátor a herec Tomáš Matonoha, který divákům postupně představil všechny přihlášené projekty v jednotlivých kategoriích a odtajnil, které z nich se dostaly do užších nominací. V každé kategorii takto porotci nominovali tři projekty, diváci v sále pak postupně v průběhu večera zhlédli doprovodná videa všech nominovaných projektů.

O zpestření zábavy se tentokrát postaral ansámbl kabaretního klubu v podání kankánových tanečnic, stepařky, pěveckého dua a světelné show. Na závěr hosty pobavila stand-up komička Adéla Elbel.