Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

Lepší kvalita vnitřního ovzduší díky sádrokartonu

Začalo to mravenci a skončilo vysokou koncentrací formaldehydu v dětském pokoji

Marie a Ladislav koupili v klidné části Prahy okál pocházející ze 70. let. Po nějaké době začali řešit v domě problémy s mravenci, přitom se náhodně dozvěděli o problematice možných vysokých koncentrací formaldehydu. Pro jistotu si nechali doma provést měření Státním zdravotním ústavem a zjistili, že koncentrace v pokoji jejich dětí přesahuje doporučený limit. Možné řešení představuje deska Activ‘Air®, jejíž účinnost u nich SZÚ otestoval.

Použití sádrokartonových desek s technologií Activ‘Air® pro snížení hladiny formaldehydu

„Dost nás vylekalo zjištění, že naše děti jsou ve svém pokojíčku v možném ohrožení a začali jsme přemýšlet, jak koncentraci snížit. „Původně jsme si mysleli, že jediná možná cesta je přestavba. Po nějakém čase nás však oslovila společnost Rigips s tím, že by u nás chtěla provést měření s novou sádrokartonovou deskou, která umí odbourávat formaldehyd,“ vypráví Marie.

Použití sádrokartonových desek s technologií Activ‘Air® pro snížení hladiny formaldehydu

Tato možnost mladé manžele zaujala a souhlasili s měřením, které opět provedli pracovníci Státního zdravotního ústavu. Probíhalo v několika dnech ve dvou místnostech. Jedním byl inkriminovaný dětský pokojíček a druhým obývací pokoj. První část měření proběhla bez jakýchkoli úprav. Výsledky se následně srovnávaly s druhou vlnou, při níž společnost Rigips nainstalovala do dětského pokojíku sádrokartonovou desku Activ‘Air®, jejímž úkolem bylo koncentraci snížit.

Použití sádrokartonových desek s technologií Activ‘Air® pro snížení hladiny formaldehydu

„Výsledek nás opravdu moc mile překvapil. Deska byla schopna pohltit přibližně 40% formaldehydu, s nímž jsme si nevěděli rady,“ komentuje výsledky měření paní Marie. „Toto řešení je opravdu velice zajímavé a nyní přemýšlíme o tom, že ho využijeme, aby naše děti žily ve zdravém prostředí,“ uzavírá Marie.

Použití sádrokartonových desek s technologií Activ‘Air® pro snížení hladiny formaldehydu