Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

Páska NO-COAT® se mění na Habito Flex®

Systémy NO COAT® nově pojmenované jako Habito®Flex, jsou prověřené systémy pro zpracování hran sádrokartonových konstrukcí. Díky těmto systémům jsou rohy a kouty sádrokartonových konstrukcí dokonale rovné, odolají silným nárazům, kouty jsou bez prasklin, a navíc je lze vytvořit v rekordně krátkém čase oproti standardnímu řešení pomocí hliníkových rohů.

Nově pojmenované vysoce pevné a odolné pásky Habito® Flex jsou určené k vyztužení rohů a koutů, a to o různých úhlech. Páska je složena ze speciálního papíru a vysoce pevného, zkoseného, kopolymerového jádra, které zajišťuje trvanlivost, pružnost i pevnost a zabraňuje vzniku prasklin. Aplikuje se do sádrového tmelu Rifino Top nebo do pastového ProMix Mega. Páska je navíc určena i pro použití u jakýchkoliv netypických úhlů. S Habito® Flex odpadá napojování u větších délek a široké okraje pásky zakryjí i větší nerovnosti a nedokonalé sesazení sádrokartonových desek.

Pásku aplikujete v pěti jednoduchých krocích:

  1. Nejprve zkrátíme pásku na danou délku a vytvarujeme do požadovaného úhlu.
  2. Pásku aplikujeme do tenké vrstvy tmelu. Můžeme použít například sádrový tmel Rifino Top nebo pastový tmel ProMix Mega.
  3. Na rovný podklad sádrokartonové konstrukce naneseme tenkou vrstvu tmelu, kterou pečlivě roztáhneme. Tmel lze také nanést přímo na vytvarovanou pásku pomocí speciálního zásobníku.
  4. Pásku usadíme, pečlivě domáčkneme a odstraníme přebytečný tmel buď pomocí špachtle nebo speciálních válečků.
  5. Po zaschnutí pouze okraje pásky přestěrkujeme a tmel roztáhneme do šířky.

A dokonalá hrana nebo kout jsou vytvořeny!