Desky vhodné do vlhkého a mokrého prostředí

Systémy suché výstavby Rigips lze využít v různých typech prostředí z hlediska vlhkosti. Rigips nabízí řešení pro celou škálu úrovně vlhkosti, počínaje běžnou úrovní vlhkosti (kuchyně, koupelny) až po prostory s extrémní vlhkostí (vývařovny, prádelny, bazény).

Pro optimální výběr vhodné konstrukce je potřeba vzít v úvahu příslušnou úroveň vlhkosti, ale také další užitné vlastnosti desky, jako je akustika, pevnost apod.

Při vícenásobném opláštění konstrukcí je nutné desky odolávající zvýšené vlhkosti použít ve všech vrstvách opláštění. Konstrukce Rigips není doporučeno aplikovat na vlhké konstrukce ani na konstrukce s rizikem vzniku plísní.

Použití desek ve vlhkém prostředí

Sádrokartonové impregnované desky RBI (H2), RFI (DFH2), MAI (DFH2) Activ´Air®, RigiStabil (DFRIEH2), Habito® H (DFRIH1) a desky Glasroc F Riflex tl. 6 mm a Glasroc F Ridurit smějí být použity v prostorách s vyšší vzdušnou vlhkostí (koupelny, sprchy, kuchyně pro veřejné stravování). Třída expozice B dle ČSN EN 13964.

Spočítejte si spotřebu materiálu pro váš projekt

Příčku

Předstěnu

Podlahy

Podhledy

Podkroví

Omítky

 

Podmínkou jejich užití je přerušovaný výskyt vlhkosti v průběhu 24 hodinového cyklu. Plochy přímo ostřikované vodou musí být ochráněny hydroizolačním nátěrem, samotné obložení keramickým obkladem je nedostatečné.

Sádrové desky vyztužené skelnou rohoží Glasroc H smějí být použity v prostorách s trvale vysokou vzdušnou vlhkostí (některé průmyslové provozy, veřejné bazény, lázně, jiné prostory s otevřenou vodní hladinou). Plochy přímo ostřikované vodou musí být ochráněny hydroizolačním nátěrem, samotné obložení keramickým obkladem je nedostatečné.Třída expozice C dle ČSN EN 13964.

Impregnované desky Rigips určené do vlhkého prostředí: