Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

Opláštění podkroví sádrokartonem

Podkroví ze sádrokartonu zahrnuje montáž předsazené stěny spřažené a opláštění šikmých i vodorovných ploch s důrazem na správné opláštění střešního okna. 
To vše včetně kotvení topných těles bez potřeby dodatečné výztuhy podkonstrukce, povrchové úpravy tmelením bez broušení a řešení detailů napojení na okolní konstrukce. 

Podíl praxe k teorii: 80:20
Počet osob na 1 stanoviště praxe: 4
Délka kurzu: 2 dny

Občerstvení po celou dobu kurzu zajištěno.
Zájemcům o ubytování zajistíme nocleh 1. den kurzu na náklady naší společnosti. 

Podrobný popis kurzu:
Pro budování nového obytného prostoru pod šikmou střechou bude potřeba se seznámit se zásadami montáže tří hlavních konstrukcí: předsazené stěny, šikminy a podhledu. Náš kurz začneme montáží kovové podkonstrukce na šikmou i vodorovnou trámovou konstrukci. U podezdívky si připravíme podkonstrukci pro předsazenou stěnu spřaženou. Při tom si projdeme zásady spojené s krácením a nastavováním profilů, řekneme si, proč nezapomínat na napojovací těsnění a kudy správně v profilech vést elektrokabely. Projdeme si zásady aplikace tepelné izolace a po aplikaci parozábrany si rastr opláštíme sádrokartonovými deskami. Při tom vás seznámíme se souvisejícími pravidly, jako jsou např. správný deskoklad či umístění a zapuštění šroubů. Zvláštní pozornost budeme věnovat opláštění střešního okna s důrazem na správné řešení detailů pro eliminaci rizika vzniku tepelných mostů a podpoření správného proudění vzduchu okolo skel, čímž se zajistí odvětrání případné zkondenzované vlhkosti. Pod okno patří topné těleso, které si v rámci našeho kurzu také namontujeme, a to bez předchozího vyztužení podkonstrukce! Při finální povrchové úpravě si projdeme zásady tmelení spár a prozradíme vám, jak tmelit, a nebrousit. Víme, že konstrukce v podkroví jsou velmi náchylné na trhliny a praskliny v koutech, proto se s vámi podělíme o naše zkušenosti, jak těmto prasklinám předcházet. Rohy okolo střešního okna ošetříme tak, aby odolaly nárazům pramenících z běžného provozu.

Medailonky školitelů

Nejčastější dotazy k tomuto kurzu 

Chci darovat tento kurz – jak na to? 

Tento kurz můžete zaplatit pomocí benefit bodů z programu BENEFIT PLUS.

Cena: 4500 Kč
(vč. 21% DPH)

Vypsané termíny

Zpět na výpis kurzů

Nevyhovuje vám termín?

Nechte nám na sebe e-mail, budeme vás o změnách a nových termínech informovat.

Pokud si přejete školení na míru nebo máte nějaké dotazy, obraťte se na vedoucí Školy suché výstavby Rigips: Bronislava Cveková
tel.: 602 663 872 , skolasuchevystavby@saint-gobain.com