Základy montáže sádrokartonu a výmalby interiéru

Tento kurz je obsahem zaměřen na svépomocníky a hodinové manžele. Kromě pravidel výstavby sádrokartonové příčky s dveřním otvorem zahrnuje i povrchové úpravy tmelením bez broušení s následnou výmalbou interiéru, varianty pro kotvení předmětů do sádrokartonových konstrukcí a i zásady pro opravy starších sádrokartonových konstrukcí.

Podíl praxe k teorii: 80:20
Počet osob na 1 stanoviště praxe: 4
Délka kurzu: 2 dny 
Občerstvení po celou dobu kurzu zajištěno.
Zájemcům o ubytování zajistíme nocleh 1. den kurzu na náklady naší společnosti.

Podrobný popis kurzu:
Program tohoto kurzu kopíruje montáž sádrokartonové příčky.  
V úvodu kurzu si vysvětlíme zásady montáže rastru podkonstrukce a přitom si povíme, proč nezapomínat na napojovací těsnění a kudy správně v profilech vést elektrokabely. V dílně si postavíte rastr příčky a opláštíte ho sádrokartonem. Při tom vás seznámíme s pravidly, jako jsou např. správný deskoklad či umístění a zapuštění šroubů nebo do kterých profilů šroubovat a do kterých naopak ne a proč. Nezapomeneme ani na rozdíly mezi jednotlivými typy sádrokartonových desek, abyste věděli, kterou desku navrhnout do kterého prostředí či pro řešení kterého požadavku. Pod naším vedením se sami pustíte do opracování sádrokartonových desek tak, abyste je měli správně připraveny na tmelení. Čím lépe budete mít vytmeleny spáry sádrokartonových konstrukcí, tím lepší kvality povrchu dosáhnete. Proto si  ukážeme, jak příčku správně vytmelit bez nutnosti broušení a jak si tuto příčku připravit pro malování. 
Kolegové z Duluxu vysvětlí účastníkům rozdíly v malířský barvách a v jejich použití, naučí vás, jakou malířskou barvu a techniku zvolit pro dokonalý vzhled nových, ale i starších stěn. 
Moc rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti, jak správně předcházet prasklinám ve vnitřních koutech sádrokartonových konstrukcí a jak ochránit rohy, aby odolaly nárazům pramenících z běžného provozu v interiéru. 
A protože v každém interiéru můžeme očekávat, že se na stěny budou věšet různé předměty – obrázky a poličkami počínaje a knihovnami či horními skříňkami kuchyňských linek konče – zaměříme se i pravidla pro kotvení předmětů do sádrokartonu.
V závěru kurzu si posvítíme na problematiku oprav starších konstrukcí. Od zapravení děr, oprav prasklin až po opravy nátěrů takto poškozených stěn. 

 Medailonky školitelů

Nejčastější dotazy k tomuto kurzu 

Chci darovat tento kurz – jak na to? 

Cena: 0 Kč
(vč. 21% DPH)

Aktuálně nejsou vypsané žádné termíny

Zpět na výpis kurzů

Nevyhovuje vám termín?

Nechte nám na sebe e-mail, budeme vás o změnách a nových termínech informovat.

Pokud si přejete školení na míru nebo máte nějaké dotazy, obraťte se na vedoucí Školy suché výstavby Rigips: Bronislava Cveková
tel.: 602 663 872 , skolasuchevystavby@saint-gobain.com