fbpx

Absorbér Rigitone: volně zavěšený podhledový ostrov

Designový sádrokartonový volně zavěšený ostrov vyrobený z desek Rigitone 8-15-20 super. Je dodáván v barvě přírodního kartonu, připravený k zavěšení a nátěru barvou jakéhokoliv odstínu. Slouží k designovému řešení prostorové akustiky v interiéru zavěšením k nosné stropní konstrukci nebo k dostatečně únosnému sádrokartonovému podhledu. Použití v interiéru s maximální relativní vzdušnou vlhkostí 70 %.

Nejenom, že mají volně zavěšené ostrovy Rigitone zajímavý a neotřelý design. Tyto designové prvky mohou při správném použití velmi dobře pohlcovat zvuk a tím skvěle řešit prostorovou akustiku. Navíc obsahují technologii Activ’Air®, která snižuje koncentraci formaldehydu v interiéru až o 70 % po dobu 50 let.

Absorbér Rigitone 8-15-20 super

Norma: EN 14190
Reakce na oheň: A2-s1; d0
Maximální dodatečné zatížení: 1,5 kg/bod; max. 3 kg/m2
Základní rozměry: 1800 mm (d) x 1050 mm (š) x 80 mm (v)

Akustická křivka Absorbér Rigitone

Ke stažení

Výhody absorbéru Rigitone

  • Řešení prostorové akustiky v jedinečném designu pomocí nehořlavého materiálu
  • Možnost jakékoliv barvy
  • Možnost zabudování osvětlení
  • Velmi rychlá montáž

Klimatický komfort v­ místnosti – sádra je dokonalým regulátorem vlhkosti vzduchu. Pohlcuje a odstraňuje přebytek vlhkosti, čímž zmírňuje změny mikroklimatu a chrání naše zdraví.

Jednoduchá montáž – volně zavěšené absorbéry Rigitone mají tu výhodu, že se zavěšují pouze na 4 závěsné body pomocí kovových kotevních prvků. Nosná konstrukce absorbéru je již jeho součástí. Montáž je tedy rychlá a snadná. Následně absorbér přemalujeme do libovolného barevného odstínu.

Čistota a hygiena – desky jsou vyrobeny z přírodního materiálu, kterým je sádra. Jsou tedy zdravotně nezávadné.

Vysoká estetika podhledu – absorbéry Rigitone otevírají nové příležitosti, jak pohlédnout na celý interiér. Svým jedinečným designem pomohou ozvláštnit každý prostor.

Dlouhá životnost – absorbéry Rigitone jsou vyrobeny ze sádrokartonových perforovaných desek. Díky tomu disponují velkou pevností a dlouhou životností a je možno je v budoucnu kdykoliv renovovat novým nátěrem.

Prostorová akustika – nejenom, že mají volně zavěšené ostrovy Rigitone zajímavý a neotřelý design. Tyto designové prvky mohou při správném použití velmi dobře pohlcovat zvuk a tím skvěle řešit prostorovou akustiku.

Velmi vysoký odraz rozptýleného světla – při správné zvolené barvě nátěru bude absorbér odrážet světlo po místnosti přesně tak jak je pro daný prostor potřeba.

Vlastnosti

Tabulka s vlastnostmi absorbéru Rigitone

* Hodnoty pohltivosti jsou platné při svěšení absorbéru od 200 do 700 mm od stropní konstrukce k nejnižší hraně absorbéru.

Montáž absorbéru Rigitone

Součástí balení absorbéru je samotný absorbér, 4x čtyřbodový pérový závěs, 4x drát s okem a minerální izolace ISOVER Piano. Před zahájením montáže je nutné si dobře rozmyslet a zaměřit polohu absorbéru. Hledáme 4 místa, kam pomocí kovového prvku (molly kotva, FN šroub, ocelový stropní hřeb) absorbér pověsíme. Po zaměření kotevních bodu připevníme ke stropní konstrukci dráty s okem pomocí vhodného kotevního prvku.

Do CD profilu uvnitř absorbéru osadíme čtyřbodové závěsy pootočením v profilu. Minerální izolace je již na místě, nicméně pro jistotu zkontrolujeme její usazení uvnitř absorbéru. Následně celý absorbér zavěsíme na předem připravené dráty. Absorbér je možné použít i bez nátěru a ponechat mu tak průmyslovější vzhled. Pokud chceme absorbér vymalovat, můžeme k tomu přikročit ihned. Potřebujeme barvu vhodnou na sádrokarton (libovolný odstín), penetraci a váleček s krátkým vlasem. Po nanesení a vyschnutí penetrace aplikujeme barvu standardně ve dvou vrstvách dle předpisu výrobce.

Snadná údržba absorbéru

Desky je možné čistit vysavačem nebo navlhčeným hadříkem (vlhkou houbičkou, dle pokynu výrobce nátěru). Pokud dojde k velmi silnému znečištění povrchu, je možné absorbér kdykoliv renovovat novým nátěrem vhodným na sádrokarton.