fbpx
icona Menu

Velká kniha sádrokartonu 2021: v novém formátu a ještě přehlednější

Rigips vydává novou Velkou knihu sádrokartonu 2021 (VKS), která je souhrnným podkladem pro správný návrh konstrukce suché výstavby. Kniha je určena především pro projektanty a profesionály, pro které je nezbytným pomocníkem při provádění a kontrole sádrokartonových konstrukcí Rigips.

Nová Velká kniha sádrokartonu 2021 je výjimečná nejen svým formátem (A4 orientovaná na šířku), který poskytuje dostatek místa pro uvedení přehledných informací vždy na dvoustraně, ale také v jejím sumárním objemu dat. Vše je uspořádáno v přehledných tabulkách se všemi potřebnými informacemi pohromadě.

Níže si můžete stáhnout elektronickou verzi knihy po kapitolách:

Ke stažení

Kniha přináší informace o pojmech, značeních desek i konstrukcí, základní metodiky pro připevňování břemen, řešení kvality povrchů finální povrchové úpravy. Před každou kapitolou najdete přehled konstrukcí, který Vám přesně napoví, jakou konstrukci kde naleznete.

Co nového VKS 2021 přináší?

Kniha dostala nová či aktualizovaná obsahová data nejen v oblasti akustiky, statiky a požární odolnosti, ale také s ohledem na nové řešení konstrukcí a materiálů. Naleznete zde například:

  • nové řešení protipožárních obkladů dřevěných konstrukcí
  • aktualizované skladby dřevostavebních konstrukcí
  • akustické konstrukce zaměřené na vnitřní pohltivost a mnoho dalšího

Velká kniha sádrokartonu Rigips vnitřní strany
Nedílnou součástí knihy je i kapitola s detaily konstrukcí, které zrovna na své stavbě řešíte. Pokud byste i přesto potřebovali další detaily včetně jiných formátů, projděte se širokou škálu CAD výkresů, které jsou k dispozici na našem webu.

VKS 2021 je kniha, která nejen svou hmotností (cca 2 kg) je těžkým kalibrem v oblasti technické literatury a věříme, že vám bude ke každodennímu užitku.