Vyhrajte materiál za 300 000 Kč!
👉🏻 Přihlaste se do Rekonstrukční výzvy.

Výstavba sádrokartonové příčky

Výstavba příčky na kovových profilech jednou opláštěná s dveřním otvorem,
včetně vedení elektroinstalací, povrchové úpravy tmelením bez broušení, řešení napojení na okolní konstrukce a pravidel pro dodatečné kotvení břemen.
 

Podíl praxe k teorii: 80:20
Počet osob na 1 stanoviště praxe: 4
Délka kurzu: 1 den (9:30-17:30 hod.)
Občerstvení po celou dobu kurzu zajištěno.

Podrobný popis kurzu:
Program tohoto kurzu kopíruje montáž sádrokartonové příčky.  V úvodu kurzu si vysvětlíme zásady montáže rastru podkonstrukce. Profily si pokrátíte na potřebné rozměry a přitom si povíme, proč nezapomínat na napojovací těsnění a kudy správně v profilech vést elektrokabely. V pracovních skupinách si vyberete, zda chcete v příčce provést pouze dveřní otvor, či zvolíte variantu zabudování ocelových zárubní.  Postavíte si rastr příčky a po vložení minerální izolace ho opláštíte sádrokartonem. Při tom vás seznámíme s pravidly, jako jsou např. správný deskoklad či umístění a zapuštění šroubů nebo do kterých profilů šroubovat a do kterých naopak ne a proč. Nezapomeneme ani na rozdíly mezi jednotlivými typy sádrokartonových desek, abyste věděli, kterou desku zvolit v kterém prostředí či pro řešení kterého požadavku. Pod naším vedením se sami pustíte do opracování sádrokartonových desek tak, abyste je měli správně připraveny na tmelení. Čím lépe budete mít vytmeleny spáry sádrokartonových konstrukcí, tím lepší kvality povrchu dosáhnete, proto si v závěru semináře ukážeme, jak příčku správně vytmelit, abyste dosáhli estetického povrchu a ještě si ušetřili nepříjemné a prašné broušení. A moc rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti, jak správně předcházet prasklinám ve vnitřních koutech sádrokartonových konstrukcí a jak ochránit rohy, aby ustály nárazům pramenících z běžného provozu v interiéru. 

Medailonky školitelů

Nejčastější dotazy k tomuto kurzu

Chci darovat tento kurz – jak na to?

Tento kurz můžete zaplatit pomocí benefit bodů z programu BENEFIT PLUS.

Cena: 2300 Kč
(vč. 21% DPH)

Vypsané termíny

Zpět na výpis kurzů

Nevyhovuje vám termín?

Nechte nám na sebe e-mail, budeme vás o změnách a nových termínech informovat.

Pokud si přejete školení na míru nebo máte nějaké dotazy, obraťte se na vedoucí Školy suché výstavby Rigips: Bronislava Cveková
tel.: 602 663 872 , skolasuchevystavby@saint-gobain.com