Výstavba sádrokartonového podhledu

Montáž zavěšeného podhledu na křížovém roštu a/nebo podhledu přímo montovaného, 
včetně vedení elektroinstalací, povrchové úpravy tmelením bez broušení, řešení detailů napojení na okolní konstrukce a pravidel pro zabudování svítidel a dodatečné kotvení břemen.
 

Podíl praxe k teorii: 80:20
Počet osob na 1 stanoviště praxe: 4
Délka kurzu: 1 den (9:30-16 hod.)
Občerstvení po celou dobu kurzu zajištěno.

Podrobný popis kurzu:
Na úvod vás seznámíme s variantami skladeb sádrokartonových podhledů. Poté, co si vysvětlíme rozdíly mezi jednotlivými typy desek, abyste věděli, jakou desku zvolit pro řešení jakého požadavku na podhled, se pustíme do zásad správného opracování desek a přípravy profilů. Z profilů zkrácených na potřebnou délku si pod naším bedlivým dohledem sami sestavíte rastr podhledu. V pracovních skupinách si vyberete, zda chcete montovat podhled přímo montovaný na strop, či dáte přednost montáži podhledu zavěšeného na křížovém roštu.
Při oplášťování zvoleného rastru sádrokartonovými deskami si projdete všechna související pravidla, jako jsou např. správný deskoklad či umístění a zapuštění šroubů, nebo do kterých profilů šroubovat a do kterých naopak ne a proč.
Nemalou pozornost věnujeme tmelení spár s cílem dosažení té nejlepší kvality povrchu. Rádi vám i prozradíme, jak podhled správně vytmelit, abyste dosáhli estetického povrchu a ještě si ušetřili nepříjemné a prašné broušení. Praskliny v koutech místností jsou bohužel častým jevem stávajících sádrokartonových konstrukcí. My vás na tomto kurzu naučíme, jak takovým prasklinám předcházet. Co by to byl za podhled bez lustru či bodového osvětlení? Před odchodem domů svůj smontovaný podhled ozdobíte vybraným světelným tělesem.

Tým lektorů a školitelů

Nejčastější dotazy k tomuto kurzu

Chci darovat tento kurz – jak na to?

Tento kurz můžete zaplatit pomocí benefit bodů z programu BENEFIT PLUS.

Cena: 2300 Kč
(vč. 21% DPH)

Vypsané termíny

Zpět na výpis kurzů

Nevyhovuje vám termín?

Nechte nám na sebe e-mail, budeme vás o změnách a nových termínech informovat.

Pokud si přejete školení na míru nebo máte nějaké dotazy, obraťte se na vedoucí Školy suché výstavby Rigips: Bronislava Cveková
tel.: 602 663 872 , skolasuchevystavby@saint-gobain.com